Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

EVELIN TRANSPORT TOTAL S.R.L.

CUI: 39396246 J52/348/2018 SRL Giurgiu, Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39396246
Cod înmatriculare J52/348/2018
EUID ROONRC.J52/348/2018
Data înmatriculării 2018-05-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, MAGNOLIEI, 45, 87153

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni
Stradă: MAGNOLIEI
Număr: 45
Cod poștal: 87153

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 183.850 RON 184.025 RON 67.378 RON 114.807 RON 116.647 RON 208.623 RON 0 RON 208.623 RON 205.601 RON 3.022 RON 0 RON 201.100 RON 0 RON 0 RON 1
2020 139.955 RON 140.023 RON 98.649 RON 40.032 RON 41.374 RON 247.884 RON 0 RON 247.884 RON 245.633 RON 2.251 RON 0 RON 242.604 RON 0 RON 0 RON 1
2021 155.634 RON 155.708 RON 157.091 RON −2.784 RON −1.383 RON 313.715 RON 288.719 RON 24.996 RON 243.049 RON 70.666 RON 683 RON 15.309 RON 0 RON 0 RON 1
2022 166.300 RON 208.899 RON 148.888 RON 57.102 RON 60.011 RON 289.370 RON 202.844 RON 86.526 RON 300.151 RON −10.781 RON 683 RON 78.983 RON 0 RON 0 RON 1
2023 186.000 RON 186.101 RON 132.293 RON 48.698 RON 53.808 RON 328.964 RON 236.969 RON 91.995 RON 348.849 RON −19.885 RON 784 RON 73.013 RON 0 RON 0 RON 0
2024 278.800 RON 278.992 RON 160.423 RON 114.295 RON 118.569 RON 308.341 RON 151.094 RON 157.247 RON 327.144 RON −18.803 RON 2.179 RON 100.163 RON 0 RON 0 RON 0
2025 52.600 RON 52.754 RON 69.549 RON −17.322 RON −16.795 RON 311.719 RON 128.167 RON 183.552 RON 309.822 RON 1.897 RON 0 RON 145.036 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ANDRONE MARIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 852 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−17.322 RON)
Cifra de Afaceri 2025
52,6 K RON
Rezultat Net 2025
−17,3 K RON
Total Active 2025
311,7 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 183,9 K RON 140,0 K RON 155,6 K RON 166,3 K RON 186,0 K RON 278,8 K RON 52,6 K RON
Venituri totale 184,0 K RON 140,0 K RON 155,7 K RON 208,9 K RON 186,1 K RON 279,0 K RON 52,8 K RON
Cheltuieli totale 67,4 K RON 98,6 K RON 157,1 K RON 148,9 K RON 132,3 K RON 160,4 K RON 69,5 K RON
Rezultat net 114,8 K RON 40,0 K RON −2,8 K RON 57,1 K RON 48,7 K RON 114,3 K RON −17,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 153,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 96,76 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 96,76 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 20,30 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 164,32 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate128,2 K RON (41.1%)
Active circulante183,6 K RON (58.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe145,0 K RON
Numerar38,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 0,36
Durata încasare (zile) 1.006

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-31,9%
Marjă netă
-32,9%
ROA
-5,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 3,0 K RON 208,6 K RON 1,5%
2020 2,3 K RON 247,9 K RON 0,9%
2021 70,7 K RON 313,7 K RON 22,5%
2022 −10,8 K RON 289,4 K RON -3,7%
2023 −19,9 K RON 329,0 K RON -6,0%
2024 −18,8 K RON 308,3 K RON -6,1%
2025 1,9 K RON 311,7 K RON 0,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 183,9 K RON 140,0 K RON 155,6 K RON 166,3 K RON 186,0 K RON 278,8 K RON 52,6 K RON ▼ 81,1%
Rezultat net 114,8 K RON 40,0 K RON −2,8 K RON 57,1 K RON 48,7 K RON 114,3 K RON −17,3 K RON ▼ 115,2%
Total active 208,6 K RON 247,9 K RON 313,7 K RON 289,4 K RON 329,0 K RON 308,3 K RON 311,7 K RON ▲ 1,1%
Capitaluri proprii 205,6 K RON 245,6 K RON 243,0 K RON 300,2 K RON 348,8 K RON 327,1 K RON 309,8 K RON ▼ 5,3%
Datorii totale 3,0 K RON 2,3 K RON 70,7 K RON −10,8 K RON −19,9 K RON −18,8 K RON 1,9 K RON ▲ 110,1%
Lichiditate curentă 69,03 110,12 0,35 – – – 96,76 –
Marjă netă (%) 62,45 28,60 -1,79 34,34 26,18 41,00 -32,93 ▼ 180,3%
Scor bonitate 87 87 42 75 67 75 57 ▼ 24,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (96.76), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 153,9 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.