Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ISM MARIUS SPECIAL TRANS S.R.L.

CUI: 40674460 J52/375/2019 SRL Giurgiu, Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40674460
Cod înmatriculare J52/375/2019
EUID ROONRC.J52/375/2019
Data înmatriculării 2019-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, PETROLISTULUI, 36, 87195, CAMERA NR 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos
Stradă: PETROLISTULUI
Număr: 36
Cod poștal: 87195
Completare adresă: CAMERA NR 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 19.555 RON −19.555 RON −19.555 RON 75.338 RON 63.269 RON 12.069 RON −19.355 RON 94.693 RON 180 RON 4.354 RON 0 RON 0 RON 1
2020 0 RON 0 RON 23.065 RON −23.065 RON −23.065 RON 85.837 RON 75.944 RON 9.893 RON −42.420 RON 128.257 RON 1.499 RON 4.890 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 23.345 RON −23.345 RON −23.345 RON 64.678 RON 55.184 RON 9.494 RON −65.765 RON 130.443 RON 1.499 RON 5.050 RON 0 RON 0 RON 0
2022 21.472 RON 55.107 RON 70.382 RON −16.498 RON −15.275 RON 61.178 RON 14.637 RON 46.541 RON −82.263 RON 143.441 RON 0 RON 190 RON 0 RON 0 RON 1
2023 17.642 RON 26.045 RON 26.707 RON −662 RON −662 RON 26.407 RON 0 RON 26.407 RON −82.925 RON 109.332 RON 4.961 RON 5.228 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 67 RON −67 RON −67 RON 26.340 RON 0 RON 26.340 RON −82.991 RON 109.331 RON 4.961 RON 5.282 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 26.340 RON 0 RON 26.340 RON −82.991 RON 109.331 RON 4.961 RON 5.282 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

IORGA ȘTEFAN MARIUS
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 795 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−82.991 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.24) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Grad ridicat de îndatorare: 415.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
26,3 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 21,5 K RON 17,6 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 55,1 K RON 26,0 K RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 19,6 K RON 23,1 K RON 23,3 K RON 70,4 K RON 26,7 K RON 67 RON 0 RON
Rezultat net −19,6 K RON −23,1 K RON −23,3 K RON −16,5 K RON −662 RON −67 RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−82.991 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 415.1% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,24 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,20 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,24 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante26,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,0 K RON
Creanțe5,3 K RON
Numerar16,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 94,7 K RON 75,3 K RON 125,7%
2020 128,3 K RON 85,8 K RON 149,4%
2021 130,4 K RON 64,7 K RON 201,7%
2022 143,4 K RON 61,2 K RON 234,5%
2023 109,3 K RON 26,4 K RON 414,0%
2024 109,3 K RON 26,3 K RON 415,1%
2025 109,3 K RON 26,3 K RON 415,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 21,5 K RON 17,6 K RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net −19,6 K RON −23,1 K RON −23,3 K RON −16,5 K RON −662 RON −67 RON 0 RON –
Total active 75,3 K RON 85,8 K RON 64,7 K RON 61,2 K RON 26,4 K RON 26,3 K RON 26,3 K RON ▲ 0,0%
Capitaluri proprii −19,4 K RON −42,4 K RON −65,8 K RON −82,3 K RON −82,9 K RON −83,0 K RON −83,0 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 94,7 K RON 128,3 K RON 130,4 K RON 143,4 K RON 109,3 K RON 109,3 K RON 109,3 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 0,13 0,08 0,07 0,32 0,24 0,24 0,24 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) – – – -76,83 -3,75 – – –
Scor bonitate 22 15 15 27 19 22 30 ▲ 36,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,1 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 415.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.