Publicitate

MEDILIS TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 32068497 J52/396/2020 SRL Giurgiu, Sat Tântava, Comuna Grădinari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32068497
Cod înmatriculare J52/396/2020
EUID ROONRC.J52/396/2020
Data înmatriculării 2020-06-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Tântava, Comuna Grădinari, Tufan, 324, 87116, CAMERA NR. 2

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Tântava, Comuna Grădinari
Stradă: Tufan
Număr: 324
Cod poștal: 87116
Completare adresă: CAMERA NR. 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 423.097 RON 431.260 RON 334.288 RON 92.961 RON 96.972 RON 606.929 RON 99.561 RON 507.368 RON 446.686 RON 160.243 RON 9.757 RON 486.553 RON 0 RON 0 RON 2
2024 80.712 RON 80.980 RON 189.158 RON −108.178 RON −108.178 RON 450.606 RON 93.350 RON 357.256 RON 284.160 RON 166.707 RON 10.507 RON 320.734 RON 0 RON 261 RON 1
2025 63.000 RON 63.003 RON 166.128 RON −103.125 RON −103.125 RON 407.259 RON 61.846 RON 345.413 RON 181.035 RON 226.224 RON 16.007 RON 311.051 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ŞEREŞ IOAN-CODRUŢ
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 73 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−103.125 RON)
Cifra de Afaceri 2025
63,0 K RON
Rezultat Net 2025
−103,1 K RON
Total Active 2025
407,3 K RON
Scor Bonitate
54/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 54/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 423,1 K RON 80,7 K RON 63,0 K RON
Venituri totale 431,3 K RON 81,0 K RON 63,0 K RON
Cheltuieli totale 334,3 K RON 189,2 K RON 166,1 K RON
Rezultat net 93,0 K RON −108,2 K RON −103,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −171,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,53 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,46 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,80 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate61,8 K RON (15.2%)
Active circulante345,4 K RON (84.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri16,0 K RON
Creanțe311,1 K RON
Numerar18,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,94
Durata stocaj (zile) 93
Rotație creanțe (ori/an) 0,20
Durata încasare (zile) 1.802

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-163,7%
Marjă netă
-163,7%
ROA
-25,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 160,2 K RON 606,9 K RON 26,4%
2024 166,7 K RON 450,6 K RON 37,0%
2025 226,2 K RON 407,3 K RON 55,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

54
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 423,1 K RON 80,7 K RON 63,0 K RON ▼ 21,9%
Rezultat net 93,0 K RON −108,2 K RON −103,1 K RON ▲ 4,7%
Total active 606,9 K RON 450,6 K RON 407,3 K RON ▼ 9,6%
Capitaluri proprii 446,7 K RON 284,2 K RON 181,0 K RON ▼ 36,3%
Datorii totale 160,2 K RON 166,7 K RON 226,2 K RON ▲ 35,7%
Lichiditate curentă 3,17 2,14 1,53 ▼ 28,7%
Marjă netă (%) 21,97 -134,03 -163,69 ▼ 22,1%
Scor bonitate 87 57 54 ▼ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate