Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CDL EXPRESS SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, TÂRGULUI, 4, 415700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 34.928 RON | 34.949 RON | 36.804 RON | −2.205 RON | −1.855 RON | 26.079 RON | 0 RON | 26.079 RON | −2.005 RON | 28.084 RON | 0 RON | 19.167 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 115.200 RON | 120.544 RON | 115.632 RON | 1.968 RON | 4.912 RON | 25.957 RON | 10.634 RON | 15.323 RON | −37 RON | 25.994 RON | 0 RON | 522 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 263.462 RON | 267.191 RON | 244.549 RON | 19.975 RON | 22.642 RON | 156.523 RON | 103.213 RON | 53.310 RON | 19.937 RON | 136.586 RON | 216 RON | 51.415 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 633.714 RON | 637.414 RON | 595.331 RON | 36.668 RON | 42.083 RON | 306.224 RON | 139.942 RON | 166.282 RON | 56.605 RON | 249.619 RON | 0 RON | 145.203 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.515.021 RON | 1.567.332 RON | 1.493.486 RON | 58.521 RON | 73.846 RON | 549.266 RON | 245.164 RON | 304.102 RON | 115.126 RON | 434.140 RON | 0 RON | 260.797 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 2.036.406 RON | 2.097.126 RON | 1.964.404 RON | 79.315 RON | 132.722 RON | 648.226 RON | 280.488 RON | 367.738 RON | 194.441 RON | 453.785 RON | 0 RON | 354.727 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 2.836.904 RON | 2.861.517 RON | 2.666.622 RON | 158.548 RON | 194.895 RON | 1.057.825 RON | 460.618 RON | 597.207 RON | 241.878 RON | 815.947 RON | 0 RON | 575.223 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,398 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,9 K RON | 115,2 K RON | 263,5 K RON | 633,7 K RON | 1,52 M RON | 2,04 M RON | 2,84 M RON |
| Venituri totale | 34,9 K RON | 120,5 K RON | 267,2 K RON | 637,4 K RON | 1,57 M RON | 2,10 M RON | 2,86 M RON |
| Cheltuieli totale | 36,8 K RON | 115,6 K RON | 244,5 K RON | 595,3 K RON | 1,49 M RON | 1,96 M RON | 2,67 M RON |
| Rezultat net | −2,2 K RON | 2,0 K RON | 20,0 K RON | 36,7 K RON | 58,5 K RON | 79,3 K RON | 158,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,99 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,73 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,73 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,93 |
| Durata încasare (zile) | 74 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 28,1 K RON | 26,1 K RON | 107,7% |
| 2020 | 26,0 K RON | 26,0 K RON | 100,1% |
| 2021 | 136,6 K RON | 156,5 K RON | 87,3% |
| 2022 | 249,6 K RON | 306,2 K RON | 81,5% |
| 2023 | 434,1 K RON | 549,3 K RON | 79,0% |
| 2024 | 453,8 K RON | 648,2 K RON | 70,0% |
| 2025 | 815,9 K RON | 1,06 M RON | 77,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 34,9 K RON | 115,2 K RON | 263,5 K RON | 633,7 K RON | 1,52 M RON | 2,04 M RON | 2,84 M RON | ▲ 39,3% |
| Rezultat net | −2,2 K RON | 2,0 K RON | 20,0 K RON | 36,7 K RON | 58,5 K RON | 79,3 K RON | 158,5 K RON | ▲ 99,9% |
| Total active | 26,1 K RON | 26,0 K RON | 156,5 K RON | 306,2 K RON | 549,3 K RON | 648,2 K RON | 1,06 M RON | ▲ 63,2% |
| Capitaluri proprii | −2,0 K RON | −37 RON | 19,9 K RON | 56,6 K RON | 115,1 K RON | 194,4 K RON | 241,9 K RON | ▲ 24,4% |
| Datorii totale | 28,1 K RON | 26,0 K RON | 136,6 K RON | 249,6 K RON | 434,1 K RON | 453,8 K RON | 815,9 K RON | ▲ 79,8% |
| Lichiditate curentă | 0,93 | 0,59 | 0,39 | 0,67 | 0,70 | 0,81 | 0,73 | ▼ 9,7% |
| Marjă netă (%) | -6,31 | 1,71 | 7,58 | 5,79 | 3,86 | 3,89 | 5,59 | ▲ 43,7% |
| Scor bonitate | 24 | 45 | 58 | 68 | 63 | 63 | 63 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (158,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,99 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.