FOTO FOR FUN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Municipiul Giurgiu, TINERETULUI, 70GARS, A, 3, 26
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 15.325 RON | 15.325 RON | 4.500 RON | 9.990 RON | 10.825 RON | 15.975 RON | 2.834 RON | 13.141 RON | 10.190 RON | 5.835 RON | 2.408 RON | 0 RON | 0 RON | 50 RON | 0 |
| 2024 | 50.375 RON | 50.375 RON | 19.667 RON | 26.853 RON | 30.708 RON | 42.176 RON | 11.556 RON | 30.620 RON | 37.043 RON | 5.183 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 50 RON | 0 |
| 2025 | 70.395 RON | 70.511 RON | 36.801 RON | 28.540 RON | 33.710 RON | 72.879 RON | 9.445 RON | 63.434 RON | 32.249 RON | 40.630 RON | 0 RON | 116 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 54 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,3 K RON | 50,4 K RON | 70,4 K RON |
| Venituri totale | 15,3 K RON | 50,4 K RON | 70,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,5 K RON | 19,7 K RON | 36,8 K RON |
| Rezultat net | 10,0 K RON | 26,9 K RON | 28,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 100,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 606,85 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,8 K RON | 16,0 K RON | 36,5% |
| 2024 | 5,2 K RON | 42,2 K RON | 12,3% |
| 2025 | 40,6 K RON | 72,9 K RON | 55,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15,3 K RON | 50,4 K RON | 70,4 K RON | ▲ 39,7% |
| Rezultat net | 10,0 K RON | 26,9 K RON | 28,5 K RON | ▲ 6,3% |
| Total active | 16,0 K RON | 42,2 K RON | 72,9 K RON | ▲ 72,8% |
| Capitaluri proprii | 10,2 K RON | 37,0 K RON | 32,2 K RON | ▼ 12,9% |
| Datorii totale | 5,8 K RON | 5,2 K RON | 40,6 K RON | ▲ 683,9% |
| Lichiditate curentă | 2,25 | 5,91 | 1,56 | ▼ 73,6% |
| Marjă netă (%) | 65,19 | 53,31 | 40,54 | ▼ 24,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 85 | ▼ 15,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 100,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.