PERMANENT ECONOMIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, TEILOR, 24, 87153, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 6.600 RON | 6.601 RON | 33.558 RON | −27.023 RON | −26.957 RON | 91.875 RON | 80.140 RON | 11.735 RON | −26.823 RON | 118.698 RON | 0 RON | 338 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 170.800 RON | 170.802 RON | 55.356 RON | 113.738 RON | 115.446 RON | 214.701 RON | 65.163 RON | 149.538 RON | 86.915 RON | 129.336 RON | 0 RON | 6.037 RON | 0 RON | 1.550 RON | 1 |
| 2021 | 172.100 RON | 172.100 RON | 79.200 RON | 91.179 RON | 92.900 RON | 307.607 RON | 49.269 RON | 258.338 RON | 178.094 RON | 130.546 RON | 0 RON | 9.384 RON | 0 RON | 1.033 RON | 2 |
| 2022 | 170.800 RON | 173.908 RON | 101.103 RON | 71.097 RON | 72.805 RON | 142.313 RON | 30.067 RON | 112.246 RON | 71.391 RON | 71.439 RON | 0 RON | 73.136 RON | 0 RON | 517 RON | 2 |
| 2023 | 198.900 RON | 222.793 RON | 148.321 RON | 72.483 RON | 74.472 RON | 164.919 RON | 10.864 RON | 154.055 RON | 87.974 RON | 76.945 RON | 0 RON | 38.651 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 287.200 RON | 297.451 RON | 111.746 RON | 182.730 RON | 185.705 RON | 353.243 RON | 0 RON | 353.243 RON | 270.704 RON | 82.539 RON | 0 RON | 50.186 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 342.770 RON | 342.770 RON | 127.374 RON | 210.317 RON | 215.396 RON | 535.607 RON | 0 RON | 535.607 RON | 281.500 RON | 254.107 RON | 0 RON | 78.417 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Lideri din domeniu
Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 83 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,6 K RON | 170,8 K RON | 172,1 K RON | 170,8 K RON | 198,9 K RON | 287,2 K RON | 342,8 K RON |
| Venituri totale | 6,6 K RON | 170,8 K RON | 172,1 K RON | 173,9 K RON | 222,8 K RON | 297,5 K RON | 342,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,6 K RON | 55,4 K RON | 79,2 K RON | 101,1 K RON | 148,3 K RON | 111,7 K RON | 127,4 K RON |
| Rezultat net | −27,0 K RON | 113,7 K RON | 91,2 K RON | 71,1 K RON | 72,5 K RON | 182,7 K RON | 210,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 373,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,80 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,37 |
| Durata încasare (zile) | 84 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 118,7 K RON | 91,9 K RON | 129,2% |
| 2020 | 129,3 K RON | 214,7 K RON | 60,2% |
| 2021 | 130,5 K RON | 307,6 K RON | 42,4% |
| 2022 | 71,4 K RON | 142,3 K RON | 50,2% |
| 2023 | 76,9 K RON | 164,9 K RON | 46,7% |
| 2024 | 82,5 K RON | 353,2 K RON | 23,4% |
| 2025 | 254,1 K RON | 535,6 K RON | 47,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,6 K RON | 170,8 K RON | 172,1 K RON | 170,8 K RON | 198,9 K RON | 287,2 K RON | 342,8 K RON | ▲ 19,3% |
| Rezultat net | −27,0 K RON | 113,7 K RON | 91,2 K RON | 71,1 K RON | 72,5 K RON | 182,7 K RON | 210,3 K RON | ▲ 15,1% |
| Total active | 91,9 K RON | 214,7 K RON | 307,6 K RON | 142,3 K RON | 164,9 K RON | 353,2 K RON | 535,6 K RON | ▲ 51,6% |
| Capitaluri proprii | −26,8 K RON | 86,9 K RON | 178,1 K RON | 71,4 K RON | 88,0 K RON | 270,7 K RON | 281,5 K RON | ▲ 4,0% |
| Datorii totale | 118,7 K RON | 129,3 K RON | 130,5 K RON | 71,4 K RON | 76,9 K RON | 82,5 K RON | 254,1 K RON | ▲ 207,9% |
| Lichiditate curentă | 0,10 | 1,16 | 1,98 | 1,57 | 2,00 | 4,28 | 2,11 | ▼ 50,7% |
| Marjă netă (%) | -409,44 | 66,59 | 52,98 | 41,63 | 36,44 | 63,62 | 61,36 | ▼ 3,6% |
| Scor bonitate | 19 | 85 | 82 | 75 | 100 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (210,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 373,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.