Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DLC STORE AGRO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Bulbucata, Comuna Bulbucata, Paltinului, 4, 87030, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 37.131 RON | 37.131 RON | 42.693 RON | −6.676 RON | −5.562 RON | 8.845 RON | 0 RON | 8.845 RON | −6.476 RON | 15.321 RON | 3.738 RON | 4.907 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 26.722 RON | 188.246 RON | 98.118 RON | 89.353 RON | 90.128 RON | 236.807 RON | 134.685 RON | 102.122 RON | 82.877 RON | 153.930 RON | 61.451 RON | 28.124 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 309.125 RON | 397.872 RON | 120.274 RON | 268.324 RON | 277.598 RON | 472.305 RON | 109.161 RON | 363.144 RON | 351.201 RON | 121.104 RON | 45.614 RON | 305.179 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 442.427 RON | 547.271 RON | 315.073 RON | 220.916 RON | 232.198 RON | 652.432 RON | 131.064 RON | 521.368 RON | 572.117 RON | 80.315 RON | 61.622 RON | 456.893 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 608.675 RON | 1.127.353 RON | 809.345 RON | 308.281 RON | 318.008 RON | 1.437.568 RON | 795.692 RON | 641.876 RON | 880.399 RON | 557.169 RON | 8.766 RON | 623.971 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.010.436 RON | 1.409.340 RON | 1.125.189 RON | 249.956 RON | 284.151 RON | 1.761.583 RON | 780.496 RON | 981.087 RON | 1.125.790 RON | 635.793 RON | 10.212 RON | 918.535 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,1 K RON | 26,7 K RON | 309,1 K RON | 442,4 K RON | 608,7 K RON | 1,01 M RON |
| Venituri totale | 37,1 K RON | 188,2 K RON | 397,9 K RON | 547,3 K RON | 1,13 M RON | 1,41 M RON |
| Cheltuieli totale | 42,7 K RON | 98,1 K RON | 120,3 K RON | 315,1 K RON | 809,3 K RON | 1,13 M RON |
| Rezultat net | −6,7 K RON | 89,4 K RON | 268,3 K RON | 220,9 K RON | 308,3 K RON | 250,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,08 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,54 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 98,95 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,10 |
| Durata încasare (zile) | 332 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 15,3 K RON | 8,8 K RON | 173,2% |
| 2020 | 153,9 K RON | 236,8 K RON | 65,0% |
| 2021 | 121,1 K RON | 472,3 K RON | 25,6% |
| 2022 | 80,3 K RON | 652,4 K RON | 12,3% |
| 2023 | 557,2 K RON | 1,44 M RON | 38,8% |
| 2024 | 635,8 K RON | 1,76 M RON | 36,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,1 K RON | 26,7 K RON | 309,1 K RON | 442,4 K RON | 608,7 K RON | 1,01 M RON | ▲ 66,0% |
| Rezultat net | −6,7 K RON | 89,4 K RON | 268,3 K RON | 220,9 K RON | 308,3 K RON | 250,0 K RON | ▼ 18,9% |
| Total active | 8,8 K RON | 236,8 K RON | 472,3 K RON | 652,4 K RON | 1,44 M RON | 1,76 M RON | ▲ 22,5% |
| Capitaluri proprii | −6,5 K RON | 82,9 K RON | 351,2 K RON | 572,1 K RON | 880,4 K RON | 1,13 M RON | ▲ 27,9% |
| Datorii totale | 15,3 K RON | 153,9 K RON | 121,1 K RON | 80,3 K RON | 557,2 K RON | 635,8 K RON | ▲ 14,1% |
| Lichiditate curentă | 0,58 | 0,66 | 3,00 | 6,49 | 1,15 | 1,54 | ▲ 33,9% |
| Marjă netă (%) | -17,98 | 334,38 | 86,80 | 49,93 | 50,65 | 24,74 | ▼ 51,2% |
| Scor bonitate | 24 | 73 | 100 | 95 | 85 | 90 | ▲ 5,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (250,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,08 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.