Publicitate

DETON CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 48296262 J52/529/2023 SRL Giurgiu, Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48296262
Cod înmatriculare J52/529/2023
EUID ROONRC.J52/529/2023
Data înmatriculării 2023-06-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, VIORELELOR, 56, 87076, CAMERA NR.1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti
Stradă: VIORELELOR
Număr: 56
Cod poștal: 87076
Completare adresă: CAMERA NR.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 975.989 RON 975.989 RON 413.359 RON 553.065 RON 562.630 RON 895.422 RON 0 RON 895.422 RON 553.265 RON 342.157 RON 0 RON 678.945 RON 0 RON 0 RON 0
2024 1.021.814 RON 1.021.814 RON 986.507 RON 13.857 RON 35.307 RON 566.223 RON 6.758 RON 559.465 RON 434.722 RON 131.501 RON 35.700 RON 30.663 RON 0 RON 0 RON 3
2025 1.522.909 RON 1.522.954 RON 911.475 RON 483.607 RON 611.479 RON 837.234 RON 517.617 RON 319.617 RON 483.847 RON 353.387 RON 46.907 RON 111.995 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

APOSTOL SILVIU-FLORIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 811 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.9) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,52 M RON
Rezultat Net 2025
483,6 K RON
Total Active 2025
837,2 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 976,0 K RON 1,02 M RON 1,52 M RON
Venituri totale 976,0 K RON 1,02 M RON 1,52 M RON
Cheltuieli totale 413,4 K RON 986,5 K RON 911,5 K RON
Rezultat net 553,1 K RON 13,9 K RON 483,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,72 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,90 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,77 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,45 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,37 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate517,6 K RON (61.8%)
Active circulante319,6 K RON (38.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri46,9 K RON
Creanțe112,0 K RON
Numerar160,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 32,47
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 13,60
Durata încasare (zile) 27

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
40,2%
Marjă netă
31,8%
ROA
57,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 342,2 K RON 895,4 K RON 38,2%
2024 131,5 K RON 566,2 K RON 23,2%
2025 353,4 K RON 837,2 K RON 42,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 976,0 K RON 1,02 M RON 1,52 M RON ▲ 49,0%
Rezultat net 553,1 K RON 13,9 K RON 483,6 K RON ▲ 3.390,0%
Total active 895,4 K RON 566,2 K RON 837,2 K RON ▲ 47,9%
Capitaluri proprii 553,3 K RON 434,7 K RON 483,8 K RON ▲ 11,3%
Datorii totale 342,2 K RON 131,5 K RON 353,4 K RON ▲ 168,7%
Lichiditate curentă 2,62 4,25 0,90 ▼ 78,7%
Marjă netă (%) 56,67 1,36 31,76 ▲ 2.235,3%
Scor bonitate 87 85 78 ▼ 8,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (483,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,72 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate