Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ASHAD MARKETING GROUP S.R.L.

CUI: 44295370 J52/557/2021 SRL Giurgiu, Sat Poenari, Comuna Ulmi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44295370
Cod înmatriculare J52/557/2021
EUID ROONRC.J52/557/2021
Data înmatriculării 2021-05-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Poenari, Comuna Ulmi, Eternităţii, 143, 87237

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Poenari, Comuna Ulmi
Stradă: Eternităţii
Număr: 143
Cod poștal: 87237

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 450 RON 450 RON 537 RON −101 RON −87 RON 3.913 RON 3.301 RON 612 RON 99 RON 3.814 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 7.500 RON 7.500 RON 4.575 RON 2.700 RON 2.925 RON 3.024 RON 2.279 RON 745 RON 2.799 RON 225 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 2.279 RON −2.279 RON −2.279 RON 745 RON 0 RON 745 RON 520 RON 225 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ANGHEL ȘERBAN-GABRIEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2021–2023

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2023
  • •Pierdere netă înregistrată în 2023 (−2.279 RON)
Cifra de Afaceri 2023
0 RON
Rezultat Net 2023
−2,3 K RON
Total Active 2023
745 RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202120222023
Cifra de afaceri 450 RON 7,5 K RON 0 RON
Venituri totale 450 RON 7,5 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 537 RON 4,6 K RON 2,3 K RON
Rezultat net −101 RON 2,7 K RON −2,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 2,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,31 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,31 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,31 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,31 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante745 RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar745 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-305,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 3,8 K RON 3,9 K RON 97,5%
2022 225 RON 3,0 K RON 7,4%
2023 225 RON 745 RON 30,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202120222023 YoY
Cifra de afaceri 450 RON 7,5 K RON 0 RON –
Rezultat net −101 RON 2,7 K RON −2,3 K RON ▼ 184,4%
Total active 3,9 K RON 3,0 K RON 745 RON ▼ 75,4%
Capitaluri proprii 99 RON 2,8 K RON 520 RON ▼ 81,4%
Datorii totale 3,8 K RON 225 RON 225 RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 0,16 3,31 3,31 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) -22,44 36,00 – –
Scor bonitate 25 100 67 ▼ 33,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (3.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2023, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2023.