EVALRISC SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Beiuş, EROU NICOLAE CRISTESCU, 15/A, Z1, 1, 1, 415200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 25.150 RON | 25.150 RON | 12.944 RON | 11.451 RON | 12.206 RON | 17.182 RON | 11.791 RON | 5.391 RON | 10.085 RON | 7.097 RON | 1.425 RON | 1.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 31.700 RON | 31.700 RON | 19.883 RON | 10.952 RON | 11.817 RON | 25.790 RON | 6.249 RON | 19.541 RON | 21.037 RON | 4.753 RON | 0 RON | 18.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 51.450 RON | 51.450 RON | 16.667 RON | 33.239 RON | 34.783 RON | 56.463 RON | 2.768 RON | 53.695 RON | 33.479 RON | 22.984 RON | 0 RON | 45.985 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 53.889 RON | 53.889 RON | 21.697 RON | 30.770 RON | 32.192 RON | 70.498 RON | 6.711 RON | 63.787 RON | 64.250 RON | 558 RON | 3.571 RON | 58.670 RON | 5.690 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 62.384 RON | 62.384 RON | 32.075 RON | 26.075 RON | 30.309 RON | 94.963 RON | 5.441 RON | 89.522 RON | 90.325 RON | 2.032 RON | 0 RON | 87.769 RON | 2.606 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 85.234 RON | 85.234 RON | 47.358 RON | 32.119 RON | 37.876 RON | 126.950 RON | 5.874 RON | 121.076 RON | 122.443 RON | 3.135 RON | 3.372 RON | 109.169 RON | 1.372 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 65.500 RON | 65.673 RON | 65.113 RON | 472 RON | 560 RON | 31.534 RON | 4.193 RON | 27.341 RON | 17.303 RON | 12.859 RON | 2.306 RON | 20.553 RON | 1.372 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7490 — Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Top format din 137 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,2 K RON | 31,7 K RON | 51,5 K RON | 53,9 K RON | 62,4 K RON | 85,2 K RON | 65,5 K RON |
| Venituri totale | 25,2 K RON | 31,7 K RON | 51,5 K RON | 53,9 K RON | 62,4 K RON | 85,2 K RON | 65,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,9 K RON | 19,9 K RON | 16,7 K RON | 21,7 K RON | 32,1 K RON | 47,4 K RON | 65,1 K RON |
| Rezultat net | 11,5 K RON | 11,0 K RON | 33,2 K RON | 30,8 K RON | 26,1 K RON | 32,1 K RON | 472 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 87,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,95 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 28,40 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,19 |
| Durata încasare (zile) | 115 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,1 K RON | 17,2 K RON | 41,3% |
| 2020 | 4,8 K RON | 25,8 K RON | 18,4% |
| 2021 | 23,0 K RON | 56,5 K RON | 40,7% |
| 2022 | 558 RON | 70,5 K RON | 0,8% |
| 2023 | 2,0 K RON | 95,0 K RON | 2,1% |
| 2024 | 3,1 K RON | 127,0 K RON | 2,5% |
| 2025 | 12,9 K RON | 31,5 K RON | 40,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,2 K RON | 31,7 K RON | 51,5 K RON | 53,9 K RON | 62,4 K RON | 85,2 K RON | 65,5 K RON | ▼ 23,2% |
| Rezultat net | 11,5 K RON | 11,0 K RON | 33,2 K RON | 30,8 K RON | 26,1 K RON | 32,1 K RON | 472 RON | ▼ 98,5% |
| Total active | 17,2 K RON | 25,8 K RON | 56,5 K RON | 70,5 K RON | 95,0 K RON | 127,0 K RON | 31,5 K RON | ▼ 75,2% |
| Capitaluri proprii | 10,1 K RON | 21,0 K RON | 33,5 K RON | 64,3 K RON | 90,3 K RON | 122,4 K RON | 17,3 K RON | ▼ 85,9% |
| Datorii totale | 7,1 K RON | 4,8 K RON | 23,0 K RON | 558 RON | 2,0 K RON | 3,1 K RON | 12,9 K RON | ▲ 310,2% |
| Lichiditate curentă | 0,76 | 4,11 | 2,34 | 114,31 | 44,06 | 38,62 | 2,13 | ▼ 94,5% |
| Marjă netă (%) | 45,53 | 34,55 | 64,60 | 57,10 | 41,80 | 37,68 | 0,72 | ▼ 98,1% |
| Scor bonitate | 70 | 95 | 95 | 95 | 87 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (472 RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 87,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.