Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VOICU ENGINE TRASPORT S.R.L.

CUI: 46408661 J52/667/2022 SRL Giurgiu, Sat Joiţa, Comuna Joiţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46408661
Cod înmatriculare J52/667/2022
EUID ROONRC.J52/667/2022
Data înmatriculării 2022-07-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Bisericii, 87150

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Joiţa, Comuna Joiţa
Stradă: Bisericii
Cod poștal: 87150

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 450 RON −450 RON −450 RON 150 RON 0 RON 150 RON 50 RON 100 RON 0 RON 150 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 1.300 RON −1.300 RON −1.300 RON 0 RON 0 RON 0 RON −1.250 RON 1.250 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 68.025 RON 68.025 RON 22.211 RON 39.672 RON 45.814 RON 40.592 RON 0 RON 40.592 RON 38.422 RON 2.170 RON 0 RON 10.432 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

VOICU RĂZVAN-IONUȚ
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
68,0 K RON
Rezultat Net 2024
39,7 K RON
Total Active 2024
40,6 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 68,0 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 68,0 K RON
Cheltuieli totale 450 RON 1,3 K RON 22,2 K RON
Rezultat net −450 RON −1,3 K RON 39,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 90,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 18,71 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 18,71 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 13,90 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 18,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante40,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe10,4 K RON
Numerar30,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 6,52
Durata încasare (zile) 56

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
67,4%
Marjă netă
58,3%
ROA
97,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 100 RON 150 RON 66,7%
2023 1,3 K RON 0 RON –
2024 2,2 K RON 40,6 K RON 5,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 68,0 K RON –
Rezultat net −450 RON −1,3 K RON 39,7 K RON ▲ 3.151,7%
Total active 150 RON 0 RON 40,6 K RON –
Capitaluri proprii 50 RON −1,3 K RON 38,4 K RON ▲ 3.173,8%
Datorii totale 100 RON 1,3 K RON 2,2 K RON ▲ 73,6%
Lichiditate curentă 1,50 0,00 18,71 –
Marjă netă (%) – – 58,32 –
Scor bonitate 57 18 95 ▲ 427,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (39,7 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (18.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 90,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.

Publicitate