Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

AMID FERM S.R.L.

CUI: 48695760 J52/774/2023 SRL Giurgiu, Sat Uzunu, Comuna Călugăreni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48695760
Cod înmatriculare J52/774/2023
EUID ROONRC.J52/774/2023
Data înmatriculării 2023-08-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Uzunu, Comuna Călugăreni, THEODOR AMAN, 26, 87044, camera 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Uzunu, Comuna Călugăreni
Stradă: THEODOR AMAN
Număr: 26
Cod poștal: 87044
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 4 RON 2.640 RON −2.636 RON −2.636 RON 283.625 RON 213.866 RON 69.759 RON −2.436 RON 286.061 RON 198 RON 40.634 RON 0 RON 0 RON 0
2024 359.913 RON 405.451 RON 231.441 RON 146.725 RON 174.010 RON 294.403 RON 160.399 RON 134.004 RON 144.289 RON 150.114 RON 198 RON 114.490 RON 0 RON 0 RON 0
2025 315.911 RON 415.686 RON 387.882 RON 23.355 RON 27.804 RON 340.961 RON 187.879 RON 153.082 RON 89.215 RON 251.746 RON 47.140 RON 75.277 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

NICOLAE AURA
administrator
Olt, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 324 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.61) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
315,9 K RON
Rezultat Net 2025
23,4 K RON
Total Active 2025
341,0 K RON
Scor Bonitate
48/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 48/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 359,9 K RON 315,9 K RON
Venituri totale 4 RON 405,5 K RON 415,7 K RON
Cheltuieli totale 2,6 K RON 231,4 K RON 387,9 K RON
Rezultat net −2,6 K RON 146,7 K RON 23,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 541,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,61 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,42 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,12 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,35 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate187,9 K RON (55.1%)
Active circulante153,1 K RON (44.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri47,1 K RON
Creanțe75,3 K RON
Numerar30,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,70
Durata stocaj (zile) 55
Rotație creanțe (ori/an) 4,20
Durata încasare (zile) 87

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,8%
Marjă netă
7,4%
ROA
6,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 286,1 K RON 283,6 K RON 100,9%
2024 150,1 K RON 294,4 K RON 51,0%
2025 251,7 K RON 341,0 K RON 73,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

48
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 359,9 K RON 315,9 K RON ▼ 12,2%
Rezultat net −2,6 K RON 146,7 K RON 23,4 K RON ▼ 84,1%
Total active 283,6 K RON 294,4 K RON 341,0 K RON ▲ 15,8%
Capitaluri proprii −2,4 K RON 144,3 K RON 89,2 K RON ▼ 38,2%
Datorii totale 286,1 K RON 150,1 K RON 251,7 K RON ▲ 67,7%
Lichiditate curentă 0,24 0,89 0,61 ▼ 31,9%
Marjă netă (%) – 40,77 7,39 ▼ 81,9%
Scor bonitate 22 73 48 ▼ 34,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,4 K RON).
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 541,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate