Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

ARTCUBE COSMETICS S.R.L.

CUI: 43521118 J52/8/2021 SRL Giurgiu, Municipiul Giurgiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43521118
Cod înmatriculare J52/8/2021
EUID ROONRC.J52/8/2021
Data înmatriculării 2021-01-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Giurgiu, Municipiul Giurgiu, TINERETULUI, E3, C, 3, 54

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Municipiul Giurgiu
Stradă: TINERETULUI
Bloc: E3
Scară: C
Etaj: 3
Apartament: 54

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 130.360 RON 130.364 RON 63.252 RON 63.516 RON 67.112 RON 65.603 RON 6.190 RON 59.413 RON 63.517 RON 2.086 RON 20.272 RON 31.530 RON 0 RON 0 RON 0
2022 100.709 RON 100.731 RON 79.778 RON 18.362 RON 20.953 RON 36.204 RON 3.450 RON 32.754 RON 35.545 RON 1.866 RON 21.356 RON 6.564 RON 0 RON 1.207 RON 0
2023 78.459 RON 78.460 RON 67.003 RON 9.194 RON 11.457 RON 49.189 RON 1.150 RON 48.039 RON 34.852 RON 15.212 RON 27.040 RON 10.235 RON 0 RON 875 RON 0
2024 72.952 RON 72.956 RON 57.299 RON 13.143 RON 15.657 RON 64.639 RON 0 RON 64.639 RON 47.994 RON 16.645 RON 21.182 RON 14.465 RON 0 RON 0 RON 0
2025 106.986 RON 110.705 RON 104.424 RON 4.240 RON 6.281 RON 34.937 RON 0 RON 34.937 RON 21.462 RON 13.475 RON 11.409 RON 5.582 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

NEMŢESCU BOGDAN-ŞTEFAN
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 145 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
107,0 K RON
Rezultat Net 2025
4,2 K RON
Total Active 2025
34,9 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 130,4 K RON 100,7 K RON 78,5 K RON 73,0 K RON 107,0 K RON
Venituri totale 130,4 K RON 100,7 K RON 78,5 K RON 73,0 K RON 110,7 K RON
Cheltuieli totale 63,3 K RON 79,8 K RON 67,0 K RON 57,3 K RON 104,4 K RON
Rezultat net 63,5 K RON 18,4 K RON 9,2 K RON 13,1 K RON 4,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 75,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,59 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,75 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,33 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,59 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante34,9 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri11,4 K RON
Creanțe5,6 K RON
Numerar17,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,38
Durata stocaj (zile) 39
Rotație creanțe (ori/an) 19,17
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,9%
Marjă netă
4,0%
ROA
12,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 2,1 K RON 65,6 K RON 3,2%
2022 1,9 K RON 36,2 K RON 5,2%
2023 15,2 K RON 49,2 K RON 30,9%
2024 16,6 K RON 64,6 K RON 25,8%
2025 13,5 K RON 34,9 K RON 38,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 130,4 K RON 100,7 K RON 78,5 K RON 73,0 K RON 107,0 K RON ▲ 46,7%
Rezultat net 63,5 K RON 18,4 K RON 9,2 K RON 13,1 K RON 4,2 K RON ▼ 67,7%
Total active 65,6 K RON 36,2 K RON 49,2 K RON 64,6 K RON 34,9 K RON ▼ 46,0%
Capitaluri proprii 63,5 K RON 35,5 K RON 34,9 K RON 48,0 K RON 21,5 K RON ▼ 55,3%
Datorii totale 2,1 K RON 1,9 K RON 15,2 K RON 16,6 K RON 13,5 K RON ▼ 19,0%
Lichiditate curentă 28,48 17,55 3,16 3,88 2,59 ▼ 33,2%
Marjă netă (%) 48,72 18,23 11,72 18,02 3,96 ▼ 78,0%
Scor bonitate 87 80 80 95 77 ▼ 18,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,2 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.