Publicitate

ADCON NED CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 41429230 J52/874/2019 SRL Giurgiu, Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41429230
Cod înmatriculare J52/874/2019
EUID ROONRC.J52/874/2019
Data înmatriculării 2019-07-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, ABATORULUI, 10, 87196, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos
Stradă: ABATORULUI
Număr: 10
Cod poștal: 87196
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 74.100 RON 74.100 RON 4.377 RON 67.750 RON 69.723 RON 69.035 RON 0 RON 69.035 RON 67.950 RON 1.085 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 9.500 RON 9.500 RON 1.105 RON 8.139 RON 8.395 RON 76.119 RON 0 RON 76.119 RON 76.089 RON 30 RON 0 RON 29 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 170 RON −170 RON −170 RON 76.048 RON 0 RON 76.048 RON 75.918 RON 130 RON 0 RON 29 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 300 RON −300 RON −300 RON 75.748 RON 0 RON 75.748 RON 75.618 RON 130 RON 0 RON 29 RON 0 RON 0 RON 0
2023 308.750 RON 308.750 RON 294.042 RON 12.724 RON 14.708 RON 54.552 RON 2.187 RON 52.365 RON 43.341 RON 11.211 RON 0 RON 2.859 RON 0 RON 0 RON 2
2024 719.695 RON 719.695 RON 620.000 RON 80.201 RON 99.695 RON 164.929 RON 938 RON 163.991 RON 94.411 RON 70.585 RON 0 RON 108.028 RON 0 RON 67 RON 6
2025 1.015.561 RON 1.015.561 RON 654.882 RON 333.402 RON 360.679 RON 401.447 RON 25.375 RON 376.072 RON 337.535 RON 65.102 RON 0 RON 322.718 RON 0 RON 1.190 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

NEDELEA CONSTANTIN-ADRIAN
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 811 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,02 M RON
Rezultat Net 2025
333,4 K RON
Total Active 2025
401,4 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 74,1 K RON 9,5 K RON 0 RON 0 RON 308,8 K RON 719,7 K RON 1,02 M RON
Venituri totale 74,1 K RON 9,5 K RON 0 RON 0 RON 308,8 K RON 719,7 K RON 1,02 M RON
Cheltuieli totale 4,4 K RON 1,1 K RON 170 RON 300 RON 294,0 K RON 620,0 K RON 654,9 K RON
Rezultat net 67,8 K RON 8,1 K RON −170 RON −300 RON 12,7 K RON 80,2 K RON 333,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 954,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,78 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,78 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,71 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate25,4 K RON (6.3%)
Active circulante376,1 K RON (93.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe322,7 K RON
Numerar46,0 K RON
Alte active circulante7,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,15
Durata încasare (zile) 116

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
35,5%
Marjă netă
32,8%
ROA
83,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,1 K RON 69,0 K RON 1,6%
2020 30 RON 76,1 K RON 0,0%
2021 130 RON 76,0 K RON 0,2%
2022 130 RON 75,7 K RON 0,2%
2023 11,2 K RON 54,6 K RON 20,6%
2024 70,6 K RON 164,9 K RON 42,8%
2025 65,1 K RON 401,4 K RON 16,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 74,1 K RON 9,5 K RON 0 RON 0 RON 308,8 K RON 719,7 K RON 1,02 M RON ▲ 41,1%
Rezultat net 67,8 K RON 8,1 K RON −170 RON −300 RON 12,7 K RON 80,2 K RON 333,4 K RON ▲ 315,7%
Total active 69,0 K RON 76,1 K RON 76,0 K RON 75,7 K RON 54,6 K RON 164,9 K RON 401,4 K RON ▲ 143,4%
Capitaluri proprii 68,0 K RON 76,1 K RON 75,9 K RON 75,6 K RON 43,3 K RON 94,4 K RON 337,5 K RON ▲ 257,5%
Datorii totale 1,1 K RON 30 RON 130 RON 130 RON 11,2 K RON 70,6 K RON 65,1 K RON ▼ 7,8%
Lichiditate curentă 63,63 2.537,30 584,98 582,68 4,67 2,32 5,78 ▲ 148,6%
Marjă netă (%) 91,43 85,67 4,12 11,14 32,83 ▲ 194,7%
Scor bonitate 87 87 60 60 77 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (333,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.78), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate