Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KIAN SOFTWARE CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, ALUMINEI, 76, M1, A, 8
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 48.308 RON | 50.235 RON | 30.410 RON | 16.964 RON | 19.825 RON | 18.412 RON | 0 RON | 18.412 RON | 17.204 RON | 2.344 RON | 0 RON | 17.669 RON | 0 RON | 1.136 RON | 0 |
| 2024 | 100.675 RON | 116.091 RON | 78.590 RON | 31.697 RON | 37.501 RON | 42.693 RON | 0 RON | 42.693 RON | 31.959 RON | 10.734 RON | 22.995 RON | 12.142 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 490.307 RON | 508.199 RON | 230.462 RON | 234.113 RON | 277.737 RON | 263.954 RON | 109.876 RON | 154.078 RON | 234.375 RON | 30.171 RON | 39.157 RON | 109.169 RON | 0 RON | 592 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 877 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,3 K RON | 100,7 K RON | 490,3 K RON |
| Venituri totale | 50,2 K RON | 116,1 K RON | 508,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 30,4 K RON | 78,6 K RON | 230,5 K RON |
| Rezultat net | 17,0 K RON | 31,7 K RON | 234,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 655,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 8,75 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,52 |
| Durata stocaj (zile) | 29 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,49 |
| Durata încasare (zile) | 81 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,3 K RON | 18,4 K RON | 12,7% |
| 2024 | 10,7 K RON | 42,7 K RON | 25,1% |
| 2025 | 30,2 K RON | 264,0 K RON | 11,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48,3 K RON | 100,7 K RON | 490,3 K RON | ▲ 387,0% |
| Rezultat net | 17,0 K RON | 31,7 K RON | 234,1 K RON | ▲ 638,6% |
| Total active | 18,4 K RON | 42,7 K RON | 264,0 K RON | ▲ 518,3% |
| Capitaluri proprii | 17,2 K RON | 32,0 K RON | 234,4 K RON | ▲ 633,4% |
| Datorii totale | 2,3 K RON | 10,7 K RON | 30,2 K RON | ▲ 181,1% |
| Lichiditate curentă | 7,85 | 3,98 | 5,11 | ▲ 28,4% |
| Marjă netă (%) | 35,12 | 31,48 | 47,75 | ▲ 51,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (234,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 655,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.