Publicitate

DTG IMPEX S.R.L.

CUI: 45582766 J52/94/2022 SRL Giurgiu, Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45582766
Cod înmatriculare J52/94/2022
EUID ROONRC.J52/94/2022
Data înmatriculării 2022-02-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Giurgiu, Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, LILIACULUI, 14, 87077

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti
Stradă: LILIACULUI
Număr: 14
Cod poștal: 87077

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 813.291 RON 813.291 RON 87.290 RON 719.088 RON 726.001 RON 1.129.787 RON 0 RON 1.129.787 RON 1.059.114 RON 70.673 RON 0 RON 1.085.058 RON 0 RON 0 RON 1
2024 33.263 RON 33.263 RON 178.219 RON −145.289 RON −144.956 RON 1.093.421 RON 199.316 RON 894.105 RON 913.825 RON 179.596 RON 0 RON 857.622 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 0 RON 74.450 RON −74.450 RON −74.450 RON 1.013.042 RON 142.369 RON 870.673 RON 839.376 RON 173.666 RON 3.466 RON 851.594 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ENACHE DANIEL
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 811 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−74.450 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−74,5 K RON
Total Active 2025
1,01 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 813,3 K RON 33,3 K RON 0 RON
Venituri totale 813,3 K RON 33,3 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 87,3 K RON 178,2 K RON 74,5 K RON
Rezultat net 719,1 K RON −145,3 K RON −74,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −531,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,01 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,99 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 5,83 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate142,4 K RON (14.1%)
Active circulante870,7 K RON (85.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,5 K RON
Creanțe851,6 K RON
Numerar15,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-7,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 70,7 K RON 1,13 M RON 6,3%
2024 179,6 K RON 1,09 M RON 16,4%
2025 173,7 K RON 1,01 M RON 17,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 813,3 K RON 33,3 K RON 0 RON
Rezultat net 719,1 K RON −145,3 K RON −74,5 K RON ▲ 48,8%
Total active 1,13 M RON 1,09 M RON 1,01 M RON ▼ 7,4%
Capitaluri proprii 1,06 M RON 913,8 K RON 839,4 K RON ▼ 8,1%
Datorii totale 70,7 K RON 179,6 K RON 173,7 K RON ▼ 3,3%
Lichiditate curentă 15,99 4,98 5,01 ▲ 0,7%
Marjă netă (%) 88,42 -436,79
Scor bonitate 87 57 75 ▲ 31,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (5.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate