OVIREAL FINISAJE ECOENERGY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, PRIMĂRIEI, 5, 87076, BIROUL 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 90 RON | 90 RON | 3.444 RON | −3.355 RON | −3.354 RON | 1.282 RON | 0 RON | 1.282 RON | −3.155 RON | 4.437 RON | 0 RON | 435 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 2.466.561 RON | 2.466.561 RON | 1.522.165 RON | 922.196 RON | 944.396 RON | 1.293.642 RON | 4.238 RON | 1.289.404 RON | 919.041 RON | 374.601 RON | 0 RON | 1.006.992 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2024 | 3.687.025 RON | 3.687.072 RON | 1.405.445 RON | 2.075.465 RON | 2.281.627 RON | 2.322.230 RON | 148.807 RON | 2.173.423 RON | 2.077.115 RON | 245.115 RON | 0 RON | 2.065.595 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 1.828.337 RON | 1.828.337 RON | 731.185 RON | 937.432 RON | 1.097.152 RON | 3.262.093 RON | 105.861 RON | 3.156.232 RON | 3.014.546 RON | 248.147 RON | 0 RON | 3.069.152 RON | 0 RON | 600 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
Lideri din domeniu
Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 811 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90 RON | 2,47 M RON | 3,69 M RON | 1,83 M RON |
| Venituri totale | 90 RON | 2,47 M RON | 3,69 M RON | 1,83 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,4 K RON | 1,52 M RON | 1,41 M RON | 731,2 K RON |
| Rezultat net | −3,4 K RON | 922,2 K RON | 2,08 M RON | 937,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,67 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 13,15 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,60 |
| Durata încasare (zile) | 613 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 4,4 K RON | 1,3 K RON | 346,1% |
| 2023 | 374,6 K RON | 1,29 M RON | 29,0% |
| 2024 | 245,1 K RON | 2,32 M RON | 10,6% |
| 2025 | 248,1 K RON | 3,26 M RON | 7,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90 RON | 2,47 M RON | 3,69 M RON | 1,83 M RON | ▼ 50,4% |
| Rezultat net | −3,4 K RON | 922,2 K RON | 2,08 M RON | 937,4 K RON | ▼ 54,8% |
| Total active | 1,3 K RON | 1,29 M RON | 2,32 M RON | 3,26 M RON | ▲ 40,5% |
| Capitaluri proprii | −3,2 K RON | 919,0 K RON | 2,08 M RON | 3,01 M RON | ▲ 45,1% |
| Datorii totale | 4,4 K RON | 374,6 K RON | 245,1 K RON | 248,1 K RON | ▲ 1,2% |
| Lichiditate curentă | 0,29 | 3,44 | 8,87 | 12,72 | ▲ 43,4% |
| Marjă netă (%) | -3.727,78 | 37,39 | 56,29 | 51,27 | ▼ 8,9% |
| Scor bonitate | 19 | 100 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (937,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,67 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.