Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RT WEST WOOD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Uileacu de Criş, Comuna Tileagd, UILEACU DE CRIŞ, 117, 417591
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 11.535 RON | 11.535 RON | 392 RON | 11.028 RON | 11.143 RON | 11.735 RON | 0 RON | 11.735 RON | 11.228 RON | 507 RON | 0 RON | 11.535 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 296.733 RON | 296.733 RON | 61.535 RON | 232.289 RON | 235.198 RON | 248.743 RON | 4.632 RON | 244.111 RON | 232.529 RON | 16.214 RON | 0 RON | 202.053 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 976.528 RON | 991.082 RON | 440.532 RON | 524.391 RON | 550.550 RON | 960.332 RON | 15.521 RON | 944.811 RON | 524.631 RON | 435.701 RON | 447.021 RON | 421.368 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0220 — Exploatarea forestieră
Top format din 177 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,5 K RON | 296,7 K RON | 976,5 K RON |
| Venituri totale | 11,5 K RON | 296,7 K RON | 991,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 392 RON | 61,5 K RON | 440,5 K RON |
| Rezultat net | 11,0 K RON | 232,3 K RON | 524,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,39 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,14 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,18 |
| Durata stocaj (zile) | 167 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,32 |
| Durata încasare (zile) | 158 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 507 RON | 11,7 K RON | 4,3% |
| 2024 | 16,2 K RON | 248,7 K RON | 6,5% |
| 2025 | 435,7 K RON | 960,3 K RON | 45,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,5 K RON | 296,7 K RON | 976,5 K RON | ▲ 229,1% |
| Rezultat net | 11,0 K RON | 232,3 K RON | 524,4 K RON | ▲ 125,7% |
| Total active | 11,7 K RON | 248,7 K RON | 960,3 K RON | ▲ 286,1% |
| Capitaluri proprii | 11,2 K RON | 232,5 K RON | 524,6 K RON | ▲ 125,6% |
| Datorii totale | 507 RON | 16,2 K RON | 435,7 K RON | ▲ 2.587,2% |
| Lichiditate curentă | 23,15 | 15,06 | 2,17 | ▼ 85,6% |
| Marjă netă (%) | 95,60 | 78,28 | 53,70 | ▼ 31,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (524,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,39 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.