PRO FOAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, GRĂDINARILOR, 31, 417515
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 169.997 RON | 169.997 RON | 81.904 RON | 86.393 RON | 88.093 RON | 420.447 RON | 190.885 RON | 229.562 RON | 86.593 RON | 134.469 RON | 0 RON | 214.025 RON | 199.385 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 293.353 RON | 293.353 RON | 275.079 RON | 15.340 RON | 18.274 RON | 326.033 RON | 190.885 RON | 135.148 RON | 101.933 RON | 24.715 RON | 0 RON | 21.505 RON | 199.385 RON | 0 RON | 8 |
| 2021 | 293.061 RON | 293.061 RON | 289.240 RON | 890 RON | 3.821 RON | 392.103 RON | 190.885 RON | 201.218 RON | 102.823 RON | 89.895 RON | 0 RON | 27.974 RON | 199.385 RON | 0 RON | 9 |
| 2022 | 297.951 RON | 307.239 RON | 200.684 RON | 103.575 RON | 106.555 RON | 443.469 RON | 190.885 RON | 252.584 RON | 206.398 RON | 37.686 RON | 140.000 RON | 16.025 RON | 199.385 RON | 0 RON | 9 |
| 2023 | 298.165 RON | 298.165 RON | 257.115 RON | 38.068 RON | 41.050 RON | 441.406 RON | 190.884 RON | 250.522 RON | 244.467 RON | 66.044 RON | 18.000 RON | 16.025 RON | 130.895 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 298.060 RON | 298.060 RON | 329.007 RON | −33.631 RON | −30.947 RON | 341.732 RON | 190.884 RON | 150.848 RON | 210.836 RON | 0 RON | 69.930 RON | 59.939 RON | 130.896 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 393.506 RON | 393.506 RON | 227.779 RON | 154.158 RON | 165.727 RON | 407.050 RON | 190.884 RON | 216.166 RON | 364.994 RON | 42.056 RON | 0 RON | 160.959 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4399 — Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Top format din 214 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 170,0 K RON | 293,4 K RON | 293,1 K RON | 298,0 K RON | 298,2 K RON | 298,1 K RON | 393,5 K RON |
| Venituri totale | 170,0 K RON | 293,4 K RON | 293,1 K RON | 307,2 K RON | 298,2 K RON | 298,1 K RON | 393,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 81,9 K RON | 275,1 K RON | 289,2 K RON | 200,7 K RON | 257,1 K RON | 329,0 K RON | 227,8 K RON |
| Rezultat net | 86,4 K RON | 15,3 K RON | 890 RON | 103,6 K RON | 38,1 K RON | −33,6 K RON | 154,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 389,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,14 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,31 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,44 |
| Durata încasare (zile) | 149 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 134,5 K RON | 420,4 K RON | 32,0% |
| 2020 | 24,7 K RON | 326,0 K RON | 7,6% |
| 2021 | 89,9 K RON | 392,1 K RON | 22,9% |
| 2022 | 37,7 K RON | 443,5 K RON | 8,5% |
| 2023 | 66,0 K RON | 441,4 K RON | 15,0% |
| 2024 | 0 RON | 341,7 K RON | 0,0% |
| 2025 | 42,1 K RON | 407,1 K RON | 10,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 170,0 K RON | 293,4 K RON | 293,1 K RON | 298,0 K RON | 298,2 K RON | 298,1 K RON | 393,5 K RON | ▲ 32,0% |
| Rezultat net | 86,4 K RON | 15,3 K RON | 890 RON | 103,6 K RON | 38,1 K RON | −33,6 K RON | 154,2 K RON | ▲ 558,4% |
| Total active | 420,4 K RON | 326,0 K RON | 392,1 K RON | 443,5 K RON | 441,4 K RON | 341,7 K RON | 407,1 K RON | ▲ 19,1% |
| Capitaluri proprii | 86,6 K RON | 101,9 K RON | 102,8 K RON | 206,4 K RON | 244,5 K RON | 210,8 K RON | 365,0 K RON | ▲ 73,1% |
| Datorii totale | 134,5 K RON | 24,7 K RON | 89,9 K RON | 37,7 K RON | 66,0 K RON | 0 RON | 42,1 K RON | – |
| Lichiditate curentă | 1,71 | 5,47 | 2,24 | 6,70 | 3,79 | – | 5,14 | – |
| Marjă netă (%) | 50,82 | 5,23 | 0,30 | 34,76 | 12,77 | -11,28 | 39,18 | ▲ 447,3% |
| Scor bonitate | 72 | 85 | 60 | 90 | 80 | 37 | 95 | ▲ 156,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (154,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.14), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.