Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIRFLOMAR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Girişu de Criş, Comuna Girişu de Criş, GIRIŞU DE CRIŞ, 305, 417270
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 64.456 RON | 64.456 RON | 63.935 RON | −124 RON | 521 RON | 7.584 RON | 0 RON | 7.584 RON | −4.420 RON | 12.004 RON | 0 RON | 6.544 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 90.551 RON | 90.615 RON | 77.121 RON | 12.588 RON | 13.494 RON | 20.055 RON | 0 RON | 20.055 RON | 8.168 RON | 11.887 RON | 0 RON | 10.690 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 65.560 RON | 65.561 RON | 60.220 RON | 4.764 RON | 5.341 RON | 19.691 RON | 0 RON | 19.691 RON | 12.932 RON | 6.759 RON | 0 RON | 8.987 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 136.924 RON | 136.924 RON | 112.214 RON | 23.409 RON | 24.710 RON | 47.766 RON | 0 RON | 47.766 RON | 36.341 RON | 11.425 RON | 0 RON | 10.353 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 115.138 RON | 115.138 RON | 104.261 RON | 9.899 RON | 10.877 RON | 35.749 RON | 0 RON | 35.749 RON | 28.470 RON | 7.279 RON | 0 RON | 9.213 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 125.494 RON | 125.810 RON | 109.309 RON | 15.246 RON | 16.501 RON | 46.306 RON | 2.384 RON | 43.922 RON | 37.141 RON | 9.165 RON | 0 RON | 9.548 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 122.478 RON | 122.478 RON | 118.744 RON | 2.570 RON | 3.734 RON | 25.298 RON | 1.461 RON | 23.837 RON | 10.711 RON | 14.587 RON | 0 RON | 12.371 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,398 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 64,5 K RON | 90,6 K RON | 65,6 K RON | 136,9 K RON | 115,1 K RON | 125,5 K RON | 122,5 K RON |
| Venituri totale | 64,5 K RON | 90,6 K RON | 65,6 K RON | 136,9 K RON | 115,1 K RON | 125,8 K RON | 122,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 63,9 K RON | 77,1 K RON | 60,2 K RON | 112,2 K RON | 104,3 K RON | 109,3 K RON | 118,7 K RON |
| Rezultat net | −124 RON | 12,6 K RON | 4,8 K RON | 23,4 K RON | 9,9 K RON | 15,2 K RON | 2,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 144,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,63 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,90 |
| Durata încasare (zile) | 37 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 12,0 K RON | 7,6 K RON | 158,3% |
| 2020 | 11,9 K RON | 20,1 K RON | 59,3% |
| 2021 | 6,8 K RON | 19,7 K RON | 34,3% |
| 2022 | 11,4 K RON | 47,8 K RON | 23,9% |
| 2023 | 7,3 K RON | 35,7 K RON | 20,4% |
| 2024 | 9,2 K RON | 46,3 K RON | 19,8% |
| 2025 | 14,6 K RON | 25,3 K RON | 57,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 64,5 K RON | 90,6 K RON | 65,6 K RON | 136,9 K RON | 115,1 K RON | 125,5 K RON | 122,5 K RON | ▼ 2,4% |
| Rezultat net | −124 RON | 12,6 K RON | 4,8 K RON | 23,4 K RON | 9,9 K RON | 15,2 K RON | 2,6 K RON | ▼ 83,1% |
| Total active | 7,6 K RON | 20,1 K RON | 19,7 K RON | 47,8 K RON | 35,7 K RON | 46,3 K RON | 25,3 K RON | ▼ 45,4% |
| Capitaluri proprii | −4,4 K RON | 8,2 K RON | 12,9 K RON | 36,3 K RON | 28,5 K RON | 37,1 K RON | 10,7 K RON | ▼ 71,2% |
| Datorii totale | 12,0 K RON | 11,9 K RON | 6,8 K RON | 11,4 K RON | 7,3 K RON | 9,2 K RON | 14,6 K RON | ▲ 59,2% |
| Lichiditate curentă | 0,63 | 1,69 | 2,91 | 4,18 | 4,91 | 4,79 | 1,63 | ▼ 65,9% |
| Marjă netă (%) | -0,19 | 13,90 | 7,27 | 17,10 | 8,60 | 12,15 | 2,10 | ▼ 82,7% |
| Scor bonitate | 24 | 90 | 82 | 100 | 82 | 95 | 60 | ▼ 36,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 144,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.