VLAFAD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Burda, Comuna Budureasa, BURDA, 101/A, 417101
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 618.747 RON | 623.962 RON | 512.681 RON | 96.819 RON | 111.281 RON | 334.196 RON | 99.937 RON | 234.259 RON | 97.059 RON | 237.137 RON | 41.074 RON | 129.565 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 967.206 RON | 971.822 RON | 549.540 RON | 393.836 RON | 422.282 RON | 753.149 RON | 234.859 RON | 518.290 RON | 394.076 RON | 359.073 RON | 42.816 RON | 402.306 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 756.676 RON | 759.962 RON | 632.988 RON | 107.051 RON | 126.974 RON | 444.460 RON | 196.092 RON | 248.368 RON | 107.291 RON | 337.169 RON | 42.815 RON | 138.261 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4211 — Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Top format din 126 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.74) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 618,7 K RON | 967,2 K RON | 756,7 K RON |
| Venituri totale | 624,0 K RON | 971,8 K RON | 760,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 512,7 K RON | 549,5 K RON | 633,0 K RON |
| Rezultat net | 96,8 K RON | 393,8 K RON | 107,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 918,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,74 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,61 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 17,67 |
| Durata stocaj (zile) | 21 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,47 |
| Durata încasare (zile) | 67 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 237,1 K RON | 334,2 K RON | 71,0% |
| 2024 | 359,1 K RON | 753,1 K RON | 47,7% |
| 2025 | 337,2 K RON | 444,5 K RON | 75,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 618,7 K RON | 967,2 K RON | 756,7 K RON | ▼ 21,8% |
| Rezultat net | 96,8 K RON | 393,8 K RON | 107,1 K RON | ▼ 72,8% |
| Total active | 334,2 K RON | 753,1 K RON | 444,5 K RON | ▼ 41,0% |
| Capitaluri proprii | 97,1 K RON | 394,1 K RON | 107,3 K RON | ▼ 72,8% |
| Datorii totale | 237,1 K RON | 359,1 K RON | 337,2 K RON | ▼ 6,1% |
| Lichiditate curentă | 0,99 | 1,44 | 0,74 | ▼ 49,0% |
| Marjă netă (%) | 15,65 | 40,72 | 14,15 | ▼ 65,3% |
| Scor bonitate | 60 | 90 | 53 | ▼ 41,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (107,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 918,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.