Publicitate

TEAM MINI MARKET S.R.L.

CUI: 45954207 J5/959/2022 SRL Bihor, Sat Căuaşd, Comuna Tulca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45954207
Cod înmatriculare J5/959/2022
EUID ROONRC.J5/959/2022
Data înmatriculării 2022-04-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2023) 1 angajați

Adresă

România, Bihor, Sat Căuaşd, Comuna Tulca, CĂUAŞD, 18, 417601

Țară: România
Județ: Bihor
Localitate: Sat Căuaşd, Comuna Tulca
Stradă: CĂUAŞD
Număr: 18
Cod poștal: 417601

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 319.623 RON 319.773 RON 297.264 RON 15.733 RON 22.509 RON 57.066 RON 0 RON 57.066 RON 15.733 RON 41.333 RON 46.644 RON 53 RON 0 RON 0 RON 1
2023 570.235 RON 571.335 RON 565.341 RON 288 RON 5.994 RON 116.846 RON 2.521 RON 114.325 RON 16.221 RON 100.625 RON 92.145 RON 17.287 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ONAKA FLORIN-ADRIAN
administrator
Bihor, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2022–2023

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2023
  • Grad ridicat de îndatorare: 86.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2023
570,2 K RON
Rezultat Net 2023
288 RON
Total Active 2023
116,8 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20222023
Cifra de afaceri 319,6 K RON 570,2 K RON
Venituri totale 319,8 K RON 571,3 K RON
Cheltuieli totale 297,3 K RON 565,3 K RON
Rezultat net 15,7 K RON 288 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 820,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,14 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,16 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,5 K RON (2.2%)
Active circulante114,3 K RON (97.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri92,1 K RON
Creanțe17,3 K RON
Numerar4,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,19
Durata stocaj (zile) 59
Rotație creanțe (ori/an) 32,99
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,1%
Marjă netă
0,1%
ROA
0,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 41,3 K RON 57,1 K RON 72,4%
2023 100,6 K RON 116,8 K RON 86,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20222023 YoY
Cifra de afaceri 319,6 K RON 570,2 K RON ▲ 78,4%
Rezultat net 15,7 K RON 288 RON ▼ 98,2%
Total active 57,1 K RON 116,8 K RON ▲ 104,8%
Capitaluri proprii 15,7 K RON 16,2 K RON ▲ 3,1%
Datorii totale 41,3 K RON 100,6 K RON ▲ 143,4%
Lichiditate curentă 1,38 1,14 ▼ 17,7%
Marjă netă (%) 4,92 0,05 ▼ 99,0%
Scor bonitate 57 57 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2023 (288 RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 820,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 86.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2023.

Publicitate