Publicitate

VIA AXA PROIECT 29 S.R.L.

CUI: 41330146 J7/487/2019 SRL Botoşani, Loc. Bucecea, Oraş Bucecea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41330146
Cod înmatriculare J7/487/2019
EUID ROONRC.J7/487/2019
Data înmatriculării 2019-06-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Botoşani, Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, BUCECEA, 37, 717045, Strada Sucevei

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Loc. Bucecea, Oraş Bucecea
Stradă: BUCECEA
Număr: 37
Cod poștal: 717045
Completare adresă: Strada Sucevei

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 623.288 RON 637.035 RON 443.572 RON 188.494 RON 193.463 RON 610.253 RON 215.098 RON 395.155 RON 417.797 RON 188.040 RON 23.192 RON 214.133 RON 4.416 RON 0 RON 2
2024 460.815 RON 470.847 RON 430.964 RON 31.961 RON 39.883 RON 1.574.904 RON 853.347 RON 721.557 RON 357.367 RON 608.465 RON 30.895 RON 541.617 RON 609.072 RON 0 RON 3
2025 1.065.715 RON 1.210.049 RON 1.173.965 RON 9.732 RON 36.084 RON 1.688.364 RON 701.626 RON 986.738 RON 297.099 RON 532.689 RON 31.023 RON 580.103 RON 858.576 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

BEILIC CONSTANTIN-ANDREI
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 176 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,07 M RON
Rezultat Net 2025
9,7 K RON
Total Active 2025
1,69 M RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 623,3 K RON 460,8 K RON 1,07 M RON
Venituri totale 637,0 K RON 470,8 K RON 1,21 M RON
Cheltuieli totale 443,6 K RON 431,0 K RON 1,17 M RON
Rezultat net 188,5 K RON 32,0 K RON 9,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,16 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,85 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,79 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,71 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate701,6 K RON (41.6%)
Active circulante986,7 K RON (58.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri31,0 K RON
Creanțe580,1 K RON
Numerar375,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 34,35
Durata stocaj (zile) 11
Rotație creanțe (ori/an) 1,84
Durata încasare (zile) 199

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,4%
Marjă netă
0,9%
ROA
0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 188,0 K RON 610,3 K RON 30,8%
2024 608,5 K RON 1,57 M RON 38,6%
2025 532,7 K RON 1,69 M RON 31,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 623,3 K RON 460,8 K RON 1,07 M RON ▲ 131,3%
Rezultat net 188,5 K RON 32,0 K RON 9,7 K RON ▼ 69,6%
Total active 610,3 K RON 1,57 M RON 1,69 M RON ▲ 7,2%
Capitaluri proprii 417,8 K RON 357,4 K RON 297,1 K RON ▼ 16,9%
Datorii totale 188,0 K RON 608,5 K RON 532,7 K RON ▼ 12,5%
Lichiditate curentă 2,10 1,19 1,85 ▲ 56,2%
Marjă netă (%) 30,24 6,94 0,91 ▼ 86,9%
Scor bonitate 87 55 70 ▲ 27,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,16 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate