Publicitate

ENA MONTAGE ENERGY S.R.L.

CUI: 47152161 J7/822/2022 SRL Botoşani, Sat Draxini, Comuna Baluşeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47152161
Cod înmatriculare J7/822/2022
EUID ROONRC.J7/822/2022
Data înmatriculării 2022-11-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 8 angajați

Adresă

România, Botoşani, Sat Draxini, Comuna Baluşeni, DRAXINI, 717029

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Sat Draxini, Comuna Baluşeni
Stradă: DRAXINI
Cod poștal: 717029

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.444.048 RON 2.445.076 RON 540.776 RON 1.879.860 RON 1.904.300 RON 2.282.601 RON 728.916 RON 1.553.685 RON 1.886.960 RON 395.641 RON 0 RON 911.662 RON 0 RON 0 RON 4
2024 2.406.284 RON 2.407.100 RON 1.367.118 RON 967.780 RON 1.039.982 RON 996.172 RON 621.836 RON 374.336 RON 724.880 RON 271.292 RON 0 RON 252.003 RON 0 RON 0 RON 8

Reprezentanți și administratori (1)

ENACHE FLORIN
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
2,41 M RON
Rezultat Net 2024
967,8 K RON
Total Active 2024
996,2 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 2,44 M RON 2,41 M RON
Venituri totale 2,45 M RON 2,41 M RON
Cheltuieli totale 540,8 K RON 1,37 M RON
Rezultat net 1,88 M RON 967,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 2,37 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,38 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,38 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,45 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,67 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate621,8 K RON (62.4%)
Active circulante374,3 K RON (37.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe252,0 K RON
Numerar122,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 9,55
Durata încasare (zile) 38

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,2%
Marjă netă
40,2%
ROA
97,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 395,6 K RON 2,28 M RON 17,3%
2024 271,3 K RON 996,2 K RON 27,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 2,44 M RON 2,41 M RON ▼ 1,5%
Rezultat net 1,88 M RON 967,8 K RON ▼ 48,5%
Total active 2,28 M RON 996,2 K RON ▼ 56,4%
Capitaluri proprii 1,89 M RON 724,9 K RON ▼ 61,6%
Datorii totale 395,6 K RON 271,3 K RON ▼ 31,4%
Lichiditate curentă 3,93 1,38 ▼ 64,9%
Marjă netă (%) 76,92 40,22 ▼ 47,7%
Scor bonitate 87 70 ▼ 19,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (967,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate