Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
S.V. INGRIJIRI ȘI SERVICII MEDICALE LA DOMICILIU S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Sat Podu Oltului, Comuna Hărman, FLORILOR, 1086, 507086
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 46.849 RON | 46.849 RON | 29.993 RON | 14.948 RON | 16.856 RON | 24.449 RON | 5.097 RON | 19.352 RON | 15.118 RON | 9.361 RON | 0 RON | 635 RON | 0 RON | 30 RON | 1 |
| 2024 | 62.508 RON | 62.508 RON | 39.617 RON | 19.773 RON | 22.891 RON | 43.176 RON | 8.315 RON | 34.861 RON | 34.891 RON | 8.285 RON | 397 RON | 4.533 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 108.582 RON | 108.582 RON | 78.240 RON | 23.721 RON | 30.342 RON | 207.479 RON | 156.864 RON | 50.615 RON | 58.612 RON | 150.057 RON | 2.549 RON | 5.564 RON | 0 RON | 1.190 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8690 — Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Top format din 214 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.34) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,8 K RON | 62,5 K RON | 108,6 K RON |
| Venituri totale | 46,8 K RON | 62,5 K RON | 108,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 30,0 K RON | 39,6 K RON | 78,2 K RON |
| Rezultat net | 14,9 K RON | 19,8 K RON | 23,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 134,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,34 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,28 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 42,60 |
| Durata stocaj (zile) | 9 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 19,52 |
| Durata încasare (zile) | 19 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 9,4 K RON | 24,4 K RON | 38,3% |
| 2024 | 8,3 K RON | 43,2 K RON | 19,2% |
| 2025 | 150,1 K RON | 207,5 K RON | 72,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,8 K RON | 62,5 K RON | 108,6 K RON | ▲ 73,7% |
| Rezultat net | 14,9 K RON | 19,8 K RON | 23,7 K RON | ▲ 20,0% |
| Total active | 24,4 K RON | 43,2 K RON | 207,5 K RON | ▲ 380,5% |
| Capitaluri proprii | 15,1 K RON | 34,9 K RON | 58,6 K RON | ▲ 68,0% |
| Datorii totale | 9,4 K RON | 8,3 K RON | 150,1 K RON | ▲ 1.711,2% |
| Lichiditate curentă | 2,07 | 4,21 | 0,34 | ▼ 92,0% |
| Marjă netă (%) | 31,91 | 31,63 | 21,85 | ▼ 30,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 63 | ▼ 37,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 134,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.