Publicitate

OCUVISION OPTIC R PLUS SRL

CUI: 36120300 J8/1129/2016 SRL Braşov, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36120300
Cod înmatriculare J8/1129/2016
EUID ROONRC.J8/1129/2016
Data înmatriculării 2016-05-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, SFÂNTUL IOAN, 21, camera 2

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru
Stradă: SFÂNTUL IOAN
Număr: 21
Completare adresă: camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 376.474 RON 501.842 RON 386.660 RON 110.683 RON 115.182 RON 436.327 RON 259.030 RON 177.297 RON 374.262 RON 62.065 RON 93.253 RON 19.973 RON 0 RON 0 RON 1
2024 532.991 RON 533.453 RON 416.257 RON 102.114 RON 117.196 RON 512.481 RON 209.178 RON 303.303 RON 464.503 RON 47.978 RON 117.109 RON 16.325 RON 0 RON 0 RON 1
2025 662.950 RON 663.128 RON 453.381 RON 177.223 RON 209.747 RON 570.037 RON 160.845 RON 409.192 RON 509.965 RON 60.346 RON 123.336 RON 16.528 RON 0 RON 274 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PATRAULEA ROXANA-RODICA
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 70 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
663,0 K RON
Rezultat Net 2025
177,2 K RON
Total Active 2025
570,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 376,5 K RON 533,0 K RON 663,0 K RON
Venituri totale 501,8 K RON 533,5 K RON 663,1 K RON
Cheltuieli totale 386,7 K RON 416,3 K RON 453,4 K RON
Rezultat net 110,7 K RON 102,1 K RON 177,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 810,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,78 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,74 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,46 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,45 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate160,8 K RON (28.2%)
Active circulante409,2 K RON (71.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri123,3 K RON
Creanțe16,5 K RON
Numerar269,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,38
Durata stocaj (zile) 68
Rotație creanțe (ori/an) 40,11
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
31,6%
Marjă netă
26,7%
ROA
31,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 62,1 K RON 436,3 K RON 14,2%
2024 48,0 K RON 512,5 K RON 9,4%
2025 60,3 K RON 570,0 K RON 10,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 376,5 K RON 533,0 K RON 663,0 K RON ▲ 24,4%
Rezultat net 110,7 K RON 102,1 K RON 177,2 K RON ▲ 73,6%
Total active 436,3 K RON 512,5 K RON 570,0 K RON ▲ 11,2%
Capitaluri proprii 374,3 K RON 464,5 K RON 510,0 K RON ▲ 9,8%
Datorii totale 62,1 K RON 48,0 K RON 60,3 K RON ▲ 25,8%
Lichiditate curentă 2,86 6,32 6,78 ▲ 7,3%
Marjă netă (%) 29,40 19,16 26,73 ▲ 39,5%
Scor bonitate 87 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (177,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.78), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 810,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate