Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FULL EVENTS AGENCY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, I.C.FRIMU, 432, 432, C, 3, 507170
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 5.500 RON | 5.500 RON | 5.155 RON | 183 RON | 345 RON | 10.047 RON | 5.609 RON | 4.438 RON | 383 RON | 9.664 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 48.260 RON | 48.260 RON | 30.017 RON | 15.717 RON | 18.243 RON | 25.473 RON | 11.842 RON | 13.631 RON | 16.100 RON | 9.431 RON | 698 RON | 12.216 RON | 0 RON | 58 RON | 0 |
| 2024 | 98.119 RON | 98.119 RON | 69.958 RON | 23.611 RON | 28.161 RON | 26.213 RON | 7.983 RON | 18.230 RON | 11.233 RON | 16.360 RON | 0 RON | 1.886 RON | 0 RON | 1.380 RON | 0 |
| 2025 | 123.065 RON | 126.188 RON | 79.218 RON | 39.523 RON | 46.970 RON | 88.853 RON | 77.357 RON | 11.496 RON | 51.673 RON | 37.180 RON | 0 RON | 2.765 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 196 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,5 K RON | 48,3 K RON | 98,1 K RON | 123,1 K RON |
| Venituri totale | 5,5 K RON | 48,3 K RON | 98,1 K RON | 126,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,2 K RON | 30,0 K RON | 70,0 K RON | 79,2 K RON |
| Rezultat net | 183 RON | 15,7 K RON | 23,6 K RON | 39,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 169,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,31 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,39 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 44,51 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 9,7 K RON | 10,0 K RON | 96,2% |
| 2023 | 9,4 K RON | 25,5 K RON | 37,0% |
| 2024 | 16,4 K RON | 26,2 K RON | 62,4% |
| 2025 | 37,2 K RON | 88,9 K RON | 41,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,5 K RON | 48,3 K RON | 98,1 K RON | 123,1 K RON | ▲ 25,4% |
| Rezultat net | 183 RON | 15,7 K RON | 23,6 K RON | 39,5 K RON | ▲ 67,4% |
| Total active | 10,0 K RON | 25,5 K RON | 26,2 K RON | 88,9 K RON | ▲ 239,0% |
| Capitaluri proprii | 383 RON | 16,1 K RON | 11,2 K RON | 51,7 K RON | ▲ 360,0% |
| Datorii totale | 9,7 K RON | 9,4 K RON | 16,4 K RON | 37,2 K RON | ▲ 127,3% |
| Lichiditate curentă | 0,46 | 1,45 | 1,11 | 0,31 | ▼ 72,3% |
| Marjă netă (%) | 3,33 | 32,57 | 24,06 | 32,12 | ▲ 33,5% |
| Scor bonitate | 38 | 90 | 80 | 73 | ▼ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 169,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.