Publicitate

EURO CLOTHING S.R.L.

CUI: 47727871 J8/20/2024 SRL Braşov, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47727871
Cod înmatriculare J8/20/2024
EUID ROONRC.J8/20/2024
Data înmatriculării 2024-01-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, PRIMĂVERII, 55, 507190

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru
Stradă: PRIMĂVERII
Număr: 55
Cod poștal: 507190

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.208.405 RON 1.209.871 RON 204.112 RON 829.094 RON 1.005.759 RON 1.118.522 RON 257 RON 1.118.265 RON 829.294 RON 289.228 RON 0 RON 471.622 RON 0 RON 0 RON 0
2024 1.951.756 RON 2.115.127 RON 340.645 RON 1.495.118 RON 1.774.482 RON 1.635.683 RON 15.766 RON 1.619.917 RON 1.495.318 RON 140.365 RON 0 RON 626.557 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.525.750 RON 1.622.899 RON 277.079 RON 1.134.026 RON 1.345.820 RON 1.202.037 RON 10.671 RON 1.191.366 RON 1.134.267 RON 67.770 RON 0 RON 146.029 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

SCHOENNERSTEDT MAIK
administrator
Germania
Pagina administratorului
MAYER MARCEL
administrator
Germania
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 773 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,53 M RON
Rezultat Net 2025
1,13 M RON
Total Active 2025
1,20 M RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,21 M RON 1,95 M RON 1,53 M RON
Venituri totale 1,21 M RON 2,12 M RON 1,62 M RON
Cheltuieli totale 204,1 K RON 340,6 K RON 277,1 K RON
Rezultat net 829,1 K RON 1,50 M RON 1,13 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,88 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 17,58 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 17,58 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 15,42 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 17,74 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,7 K RON (0.9%)
Active circulante1,19 M RON (99.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe146,0 K RON
Numerar1,05 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 10,45
Durata încasare (zile) 35

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
88,2%
Marjă netă
74,3%
ROA
94,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 289,2 K RON 1,12 M RON 25,9%
2024 140,4 K RON 1,64 M RON 8,6%
2025 67,8 K RON 1,20 M RON 5,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,21 M RON 1,95 M RON 1,53 M RON ▼ 21,8%
Rezultat net 829,1 K RON 1,50 M RON 1,13 M RON ▼ 24,2%
Total active 1,12 M RON 1,64 M RON 1,20 M RON ▼ 26,5%
Capitaluri proprii 829,3 K RON 1,50 M RON 1,13 M RON ▼ 24,1%
Datorii totale 289,2 K RON 140,4 K RON 67,8 K RON ▼ 51,7%
Lichiditate curentă 3,87 11,54 17,58 ▲ 52,3%
Marjă netă (%) 68,61 76,60 74,33 ▼ 3,0%
Scor bonitate 87 100 87 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,13 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (17.58), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,88 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate