Publicitate

WENTMAR TENCUIELI SRL

CUI: 36633003 J8/2112/2016 SRL Braşov, Sat Toderiţa, Comuna Mândra
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36633003
Cod înmatriculare J8/2112/2016
EUID ROONRC.J8/2112/2016
Data înmatriculării 2016-10-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 34 angajați

Adresă

România, Braşov, Sat Toderiţa, Comuna Mândra, TODERIŢA, 102, 507129

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Toderiţa, Comuna Mândra
Stradă: TODERIŢA
Număr: 102
Cod poștal: 507129

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 9.527.099 RON 9.548.537 RON 7.720.774 RON 1.560.414 RON 1.827.763 RON 3.177.320 RON 524.844 RON 2.652.476 RON 1.560.654 RON 1.616.666 RON 84.403 RON 1.766.307 RON 0 RON 0 RON 26
2024 12.762.485 RON 13.327.995 RON 11.010.054 RON 2.020.618 RON 2.317.941 RON 5.525.621 RON 1.595.106 RON 3.930.515 RON 3.156.287 RON 2.369.334 RON 698.731 RON 3.028.649 RON 0 RON 0 RON 24
2025 16.380.089 RON 16.976.155 RON 16.790.119 RON 113.824 RON 186.036 RON 6.343.195 RON 1.984.129 RON 4.359.066 RON 3.114.555 RON 3.228.837 RON 1.097.198 RON 2.798.193 RON 0 RON 197 RON 34

Reprezentanți și administratori (1)

MARTI WENTZEL
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (43)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,450 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
16,38 M RON
Rezultat Net 2025
113,8 K RON
Total Active 2025
6,34 M RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 9,53 M RON 12,76 M RON 16,38 M RON
Venituri totale 9,55 M RON 13,33 M RON 16,98 M RON
Cheltuieli totale 7,72 M RON 11,01 M RON 16,79 M RON
Rezultat net 1,56 M RON 2,02 M RON 113,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,74 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,35 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,01 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,14 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,96 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,98 M RON (31.3%)
Active circulante4,36 M RON (68.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,10 M RON
Creanțe2,80 M RON
Numerar463,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 14,93
Durata stocaj (zile) 24
Rotație creanțe (ori/an) 5,85
Durata încasare (zile) 62

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,1%
Marjă netă
0,7%
ROA
1,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,62 M RON 3,18 M RON 50,9%
2024 2,37 M RON 5,53 M RON 42,9%
2025 3,23 M RON 6,34 M RON 50,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 9,53 M RON 12,76 M RON 16,38 M RON ▲ 28,3%
Rezultat net 1,56 M RON 2,02 M RON 113,8 K RON ▼ 94,4%
Total active 3,18 M RON 5,53 M RON 6,34 M RON ▲ 14,8%
Capitaluri proprii 1,56 M RON 3,16 M RON 3,11 M RON ▼ 1,3%
Datorii totale 1,62 M RON 2,37 M RON 3,23 M RON ▲ 36,3%
Lichiditate curentă 1,64 1,66 1,35 ▼ 18,6%
Marjă netă (%) 16,38 15,83 0,69 ▼ 95,6%
Scor bonitate 77 95 62 ▼ 34,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (113,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 19,74 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate