Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
D.D.D. CLEAN ANCOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Făgăraş, TUDOR VLADIMIRESCU, A TURN, 23, 505200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 182.984 RON | 63.804 RON | 119.180 RON | 200 RON | 33.949 RON | 30.263 RON | 37.259 RON | 148.835 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 47.676 RON | 64.014 RON | 51.127 RON | 12.437 RON | 12.887 RON | 168.017 RON | 77.685 RON | 90.332 RON | 12.637 RON | 22.883 RON | 44.527 RON | 3.346 RON | 132.497 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 27.217 RON | −27.217 RON | −27.217 RON | 146.788 RON | 56.456 RON | 90.332 RON | −14.580 RON | 28.871 RON | 44.527 RON | 3.346 RON | 132.497 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 5.050 RON | 51.349 RON | 55.414 RON | −5.606 RON | −4.065 RON | 142.723 RON | 5.074 RON | 137.649 RON | −20.186 RON | 30.412 RON | 40.495 RON | 49.315 RON | 132.497 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 52.208 RON | 3.708 RON | 48.500 RON | 48.500 RON | 139.015 RON | 1.366 RON | 137.649 RON | 28.314 RON | 30.412 RON | 40.495 RON | 49.315 RON | 80.289 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 1.968 RON | 9.968 RON | 47.938 RON | −37.970 RON | −37.970 RON | 83.277 RON | 5.744 RON | 77.533 RON | −9.656 RON | 12.644 RON | 1.150 RON | 50.921 RON | 80.289 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−9.656 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2024 (−37.970 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 47,7 K RON | 0 RON | 5,1 K RON | 0 RON | 2,0 K RON |
| Venituri totale | 200 RON | 64,0 K RON | 0 RON | 51,3 K RON | 52,2 K RON | 10,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 200 RON | 51,1 K RON | 27,2 K RON | 55,4 K RON | 3,7 K RON | 47,9 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 12,4 K RON | −27,2 K RON | −5,6 K RON | 48,5 K RON | −38,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −3,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,04 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,01 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,71 |
| Durata stocaj (zile) | 213 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,04 |
| Durata încasare (zile) | 9.444 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 33,9 K RON | 183,0 K RON | 18,6% |
| 2020 | 22,9 K RON | 168,0 K RON | 13,6% |
| 2021 | 28,9 K RON | 146,8 K RON | 19,7% |
| 2022 | 30,4 K RON | 142,7 K RON | 21,3% |
| 2023 | 30,4 K RON | 139,0 K RON | 21,9% |
| 2024 | 12,6 K RON | 83,3 K RON | 15,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 47,7 K RON | 0 RON | 5,1 K RON | 0 RON | 2,0 K RON | – |
| Rezultat net | 0 RON | 12,4 K RON | −27,2 K RON | −5,6 K RON | 48,5 K RON | −38,0 K RON | ▼ 178,3% |
| Total active | 183,0 K RON | 168,0 K RON | 146,8 K RON | 142,7 K RON | 139,0 K RON | 83,3 K RON | ▼ 40,1% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 12,6 K RON | −14,6 K RON | −20,2 K RON | 28,3 K RON | −9,7 K RON | ▼ 134,1% |
| Datorii totale | 33,9 K RON | 22,9 K RON | 28,9 K RON | 30,4 K RON | 30,4 K RON | 12,6 K RON | ▼ 58,4% |
| Lichiditate curentă | 3,51 | 3,95 | 3,13 | 4,53 | 4,53 | 6,13 | ▲ 35,5% |
| Marjă netă (%) | – | 26,09 | – | -111,01 | – | -1.929,37 | – |
| Scor bonitate | 50 | 78 | 37 | 49 | 65 | 41 | ▼ 36,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Lichiditate curentă bună (6.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (41/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.