ARVAL J.S. SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, OAŞULUI, 14, parter, 1, 500209
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 297.289 RON | 297.673 RON | 24.256 RON | 270.444 RON | 273.417 RON | 279.174 RON | 0 RON | 279.174 RON | 270.644 RON | 8.530 RON | 0 RON | 92.671 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 1.023.089 RON | 1.024.840 RON | 5.339 RON | 1.009.224 RON | 1.019.501 RON | 1.124.804 RON | 0 RON | 1.124.804 RON | 1.111.596 RON | 13.208 RON | 0 RON | 879.363 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 197.043 RON | 197.456 RON | 78.377 RON | 117.345 RON | 119.079 RON | 524.641 RON | 0 RON | 524.641 RON | 497.831 RON | 26.810 RON | 0 RON | 489.376 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 49.669 RON | 56.103 RON | 53.479 RON | 2.092 RON | 2.624 RON | 226.392 RON | 4.084 RON | 222.308 RON | 194.745 RON | 31.647 RON | 0 RON | 193.125 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 220.675 RON | 222.376 RON | 76.473 RON | 143.789 RON | 145.903 RON | 340.047 RON | 100.310 RON | 239.737 RON | 305.925 RON | 34.122 RON | 0 RON | 193.114 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 252.057 RON | 254.474 RON | 98.476 RON | 153.836 RON | 155.998 RON | 506.475 RON | 238.943 RON | 267.532 RON | 459.761 RON | 46.714 RON | 0 RON | 192.146 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 206.551 RON | 206.551 RON | 167.215 RON | 31.818 RON | 39.336 RON | 475.779 RON | 230.376 RON | 245.403 RON | 434.911 RON | 40.868 RON | 0 RON | 194.360 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 518 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297,3 K RON | 1,02 M RON | 197,0 K RON | 49,7 K RON | 220,7 K RON | 252,1 K RON | 206,6 K RON |
| Venituri totale | 297,7 K RON | 1,02 M RON | 197,5 K RON | 56,1 K RON | 222,4 K RON | 254,5 K RON | 206,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 24,3 K RON | 5,3 K RON | 78,4 K RON | 53,5 K RON | 76,5 K RON | 98,5 K RON | 167,2 K RON |
| Rezultat net | 270,4 K RON | 1,01 M RON | 117,3 K RON | 2,1 K RON | 143,8 K RON | 153,8 K RON | 31,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 65,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,00 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,00 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,64 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,06 |
| Durata încasare (zile) | 344 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 8,5 K RON | 279,2 K RON | 3,1% |
| 2020 | 13,2 K RON | 1,12 M RON | 1,2% |
| 2021 | 26,8 K RON | 524,6 K RON | 5,1% |
| 2022 | 31,6 K RON | 226,4 K RON | 14,0% |
| 2023 | 34,1 K RON | 340,0 K RON | 10,0% |
| 2024 | 46,7 K RON | 506,5 K RON | 9,2% |
| 2025 | 40,9 K RON | 475,8 K RON | 8,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297,3 K RON | 1,02 M RON | 197,0 K RON | 49,7 K RON | 220,7 K RON | 252,1 K RON | 206,6 K RON | ▼ 18,1% |
| Rezultat net | 270,4 K RON | 1,01 M RON | 117,3 K RON | 2,1 K RON | 143,8 K RON | 153,8 K RON | 31,8 K RON | ▼ 79,3% |
| Total active | 279,2 K RON | 1,12 M RON | 524,6 K RON | 226,4 K RON | 340,0 K RON | 506,5 K RON | 475,8 K RON | ▼ 6,1% |
| Capitaluri proprii | 270,6 K RON | 1,11 M RON | 497,8 K RON | 194,7 K RON | 305,9 K RON | 459,8 K RON | 434,9 K RON | ▼ 5,4% |
| Datorii totale | 8,5 K RON | 13,2 K RON | 26,8 K RON | 31,6 K RON | 34,1 K RON | 46,7 K RON | 40,9 K RON | ▼ 12,5% |
| Lichiditate curentă | 32,73 | 85,16 | 19,57 | 7,02 | 7,03 | 5,73 | 6,00 | ▲ 4,9% |
| Marjă netă (%) | 90,97 | 98,64 | 59,55 | 4,21 | 65,16 | 61,03 | 15,40 | ▼ 74,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 70 | 100 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.