Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CABINET MEDICINA DE FAMILIE DR. DAVID ANTONIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Municipiul Braşov, DUPĂ INIŞTE, 56, 1, 500132
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 199.100 RON | 199.104 RON | 105.794 RON | 91.320 RON | 93.310 RON | 117.996 RON | 42.220 RON | 75.776 RON | 105.333 RON | 12.820 RON | 0 RON | 20.424 RON | 0 RON | 157 RON | 2 |
| 2020 | 208.129 RON | 218.140 RON | 121.638 RON | 95.291 RON | 96.502 RON | 116.162 RON | 30.089 RON | 86.073 RON | 95.531 RON | 20.645 RON | 0 RON | 21.983 RON | 0 RON | 14 RON | 2 |
| 2021 | 242.887 RON | 242.895 RON | 107.924 RON | 133.127 RON | 134.971 RON | 143.663 RON | 17.959 RON | 125.704 RON | 133.367 RON | 10.521 RON | 0 RON | 70.009 RON | 0 RON | 225 RON | 2 |
| 2022 | 300.274 RON | 300.288 RON | 124.896 RON | 172.449 RON | 175.392 RON | 189.435 RON | 17.964 RON | 171.471 RON | 172.689 RON | 17.264 RON | 0 RON | 88.671 RON | 0 RON | 518 RON | 2 |
| 2023 | 357.311 RON | 357.330 RON | 115.636 RON | 238.192 RON | 241.694 RON | 378.303 RON | 158.826 RON | 219.477 RON | 238.432 RON | 142.709 RON | 0 RON | 178.561 RON | 0 RON | 2.838 RON | 2 |
| 2024 | 434.341 RON | 434.371 RON | 181.523 RON | 240.079 RON | 252.848 RON | 350.059 RON | 133.006 RON | 217.053 RON | 240.319 RON | 109.798 RON | 0 RON | 151.073 RON | 0 RON | 58 RON | 1 |
| 2025 | 440.685 RON | 473.607 RON | 193.893 RON | 266.757 RON | 279.714 RON | 1.030.244 RON | 783.113 RON | 247.131 RON | 266.997 RON | 77.566 RON | 75 RON | 220.981 RON | 686.453 RON | 772 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8621 — Activități de asistență medicală generală
Top format din 89 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 199,1 K RON | 208,1 K RON | 242,9 K RON | 300,3 K RON | 357,3 K RON | 434,3 K RON | 440,7 K RON |
| Venituri totale | 199,1 K RON | 218,1 K RON | 242,9 K RON | 300,3 K RON | 357,3 K RON | 434,4 K RON | 473,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 105,8 K RON | 121,6 K RON | 107,9 K RON | 124,9 K RON | 115,6 K RON | 181,5 K RON | 193,9 K RON |
| Rezultat net | 91,3 K RON | 95,3 K RON | 133,1 K RON | 172,4 K RON | 238,2 K RON | 240,1 K RON | 266,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 496,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,19 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,19 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,34 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 13,28 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5.875,80 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,99 |
| Durata încasare (zile) | 183 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 12,8 K RON | 118,0 K RON | 10,9% |
| 2020 | 20,6 K RON | 116,2 K RON | 17,8% |
| 2021 | 10,5 K RON | 143,7 K RON | 7,3% |
| 2022 | 17,3 K RON | 189,4 K RON | 9,1% |
| 2023 | 142,7 K RON | 378,3 K RON | 37,7% |
| 2024 | 109,8 K RON | 350,1 K RON | 31,4% |
| 2025 | 77,6 K RON | 1,03 M RON | 7,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 199,1 K RON | 208,1 K RON | 242,9 K RON | 300,3 K RON | 357,3 K RON | 434,3 K RON | 440,7 K RON | ▲ 1,5% |
| Rezultat net | 91,3 K RON | 95,3 K RON | 133,1 K RON | 172,4 K RON | 238,2 K RON | 240,1 K RON | 266,8 K RON | ▲ 11,1% |
| Total active | 118,0 K RON | 116,2 K RON | 143,7 K RON | 189,4 K RON | 378,3 K RON | 350,1 K RON | 1,03 M RON | ▲ 194,3% |
| Capitaluri proprii | 105,3 K RON | 95,5 K RON | 133,4 K RON | 172,7 K RON | 238,4 K RON | 240,3 K RON | 267,0 K RON | ▲ 11,1% |
| Datorii totale | 12,8 K RON | 20,6 K RON | 10,5 K RON | 17,3 K RON | 142,7 K RON | 109,8 K RON | 77,6 K RON | ▼ 29,4% |
| Lichiditate curentă | 5,91 | 4,17 | 11,95 | 9,93 | 1,54 | 1,98 | 3,19 | ▲ 61,2% |
| Marjă netă (%) | 45,87 | 45,78 | 54,81 | 57,43 | 66,66 | 55,27 | 60,53 | ▲ 9,5% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 95 | 90 | 95 | 85 | ▼ 10,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (266,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.19), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 496,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.