Publicitate

REALITY TYEM S.R.L.

CUI: 40666114 J8/864/2019 SRL Braşov, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40666114
Cod înmatriculare J8/864/2019
EUID ROONRC.J8/864/2019
Data înmatriculării 2019-02-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Braşov, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Marte, 9-15, A, 3, 507190

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru
Stradă: Marte
Număr: 9-15
Scară: A
Apartament: 3
Cod poștal: 507190

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 2.400 RON 2.400 RON 9.541 RON −7.213 RON −7.141 RON 4.695 RON 2.058 RON 2.637 RON −7.013 RON 11.708 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 28.770 RON 28.770 RON 20.290 RON 7.658 RON 8.480 RON 9.766 RON 1.408 RON 8.358 RON 645 RON 9.121 RON 0 RON 1.200 RON 0 RON 0 RON 0
2021 85.668 RON 85.668 RON 27.726 RON 55.679 RON 57.942 RON 60.682 RON 758 RON 59.924 RON 56.323 RON 4.359 RON 0 RON 10 RON 0 RON 0 RON 0
2022 161.062 RON 161.062 RON 70.564 RON 86.743 RON 90.498 RON 227.306 RON 84.908 RON 142.398 RON 133.066 RON 94.240 RON 0 RON 16.016 RON 0 RON 0 RON 1
2023 263.803 RON 263.803 RON 214.761 RON 46.995 RON 49.042 RON 190.109 RON 64.064 RON 126.045 RON 102.061 RON 88.048 RON 0 RON 32.502 RON 0 RON 0 RON 1
2024 232.881 RON 232.881 RON 185.463 RON 45.295 RON 47.418 RON 129.330 RON 39.781 RON 89.549 RON 61.485 RON 67.845 RON 0 RON 5.555 RON 0 RON 0 RON 1
2025 217.117 RON 263.192 RON 216.169 RON 44.636 RON 47.023 RON 186.110 RON 90.018 RON 96.092 RON 52.621 RON 133.489 RON 0 RON 46.930 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

HUIAN CLAUDIU-DANIEL
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (41)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 212 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.72) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
217,1 K RON
Rezultat Net 2025
44,6 K RON
Total Active 2025
186,1 K RON
Scor Bonitate
53/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 53/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 2,4 K RON 28,8 K RON 85,7 K RON 161,1 K RON 263,8 K RON 232,9 K RON 217,1 K RON
Venituri totale 2,4 K RON 28,8 K RON 85,7 K RON 161,1 K RON 263,8 K RON 232,9 K RON 263,2 K RON
Cheltuieli totale 9,5 K RON 20,3 K RON 27,7 K RON 70,6 K RON 214,8 K RON 185,5 K RON 216,2 K RON
Rezultat net −7,2 K RON 7,7 K RON 55,7 K RON 86,7 K RON 47,0 K RON 45,3 K RON 44,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 317,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,72 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,72 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,37 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,39 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate90,0 K RON (48.4%)
Active circulante96,1 K RON (51.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe46,9 K RON
Numerar49,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4,63
Durata încasare (zile) 79

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
21,7%
Marjă netă
20,6%
ROA
24,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 11,7 K RON 4,7 K RON 249,4%
2020 9,1 K RON 9,8 K RON 93,4%
2021 4,4 K RON 60,7 K RON 7,2%
2022 94,2 K RON 227,3 K RON 41,5%
2023 88,0 K RON 190,1 K RON 46,3%
2024 67,8 K RON 129,3 K RON 52,5%
2025 133,5 K RON 186,1 K RON 71,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

53
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,4 K RON 28,8 K RON 85,7 K RON 161,1 K RON 263,8 K RON 232,9 K RON 217,1 K RON ▼ 6,8%
Rezultat net −7,2 K RON 7,7 K RON 55,7 K RON 86,7 K RON 47,0 K RON 45,3 K RON 44,6 K RON ▼ 1,5%
Total active 4,7 K RON 9,8 K RON 60,7 K RON 227,3 K RON 190,1 K RON 129,3 K RON 186,1 K RON ▲ 43,9%
Capitaluri proprii −7,0 K RON 645 RON 56,3 K RON 133,1 K RON 102,1 K RON 61,5 K RON 52,6 K RON ▼ 14,4%
Datorii totale 11,7 K RON 9,1 K RON 4,4 K RON 94,2 K RON 88,0 K RON 67,8 K RON 133,5 K RON ▲ 96,8%
Lichiditate curentă 0,23 0,92 13,75 1,51 1,43 1,32 0,72 ▼ 45,5%
Marjă netă (%) -300,54 26,62 64,99 53,86 17,81 19,45 20,56 ▲ 5,7%
Scor bonitate 19 66 100 90 77 65 53 ▼ 18,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (44,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 317,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate