Publicitate

HARABAU SRL

CUI: 30558301 J9/495/2012 SRL Brăila, Municipiul Brăila
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30558301
Cod înmatriculare J9/495/2012
EUID ROONRC.J9/495/2012
Data înmatriculării 2012-08-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Brăila, Municipiul Brăila, G-RAL GHEORGHE AVRAMESCU, 18, 810253, constructia C1

Țară: România
Județ: Brăila
Localitate: Municipiul Brăila
Stradă: G-RAL GHEORGHE AVRAMESCU
Număr: 18
Cod poștal: 810253
Completare adresă: constructia C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 19.815 RON 50.997 RON 127.592 RON −78.125 RON −76.595 RON 303.985 RON 285.418 RON 18.567 RON 239.153 RON 64.832 RON 7.150 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 56.506 RON 139.404 RON −84.472 RON −82.898 RON 173.402 RON 164.650 RON 8.752 RON 154.681 RON 18.721 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 124.293 RON −124.293 RON −124.293 RON 44.641 RON 43.881 RON 760 RON 30.388 RON 14.253 RON 0 RON 4 RON 0 RON 0 RON 0
2022 117.388 RON 117.855 RON 53.505 RON 61.744 RON 64.350 RON 101.136 RON 0 RON 101.136 RON 92.132 RON 9.004 RON 0 RON 4.934 RON 0 RON 0 RON 0
2023 228.639 RON 237.171 RON 51.990 RON 183.094 RON 185.181 RON 287.111 RON 0 RON 287.111 RON 275.225 RON 11.886 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 192.918 RON 216.200 RON 17.201 RON 196.880 RON 198.999 RON 351.486 RON 0 RON 351.486 RON 197.480 RON 154.006 RON 0 RON 185.143 RON 0 RON 0 RON 1
2025 288.186 RON 297.522 RON 31.037 RON 263.569 RON 266.485 RON 276.228 RON 0 RON 276.228 RON 264.169 RON 12.059 RON 0 RON 252.049 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

HARABAGIU ALIS-ANCA
administrator
Brăila, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 194 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
288,2 K RON
Rezultat Net 2025
263,6 K RON
Total Active 2025
276,2 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 19,8 K RON 0 RON 0 RON 117,4 K RON 228,6 K RON 192,9 K RON 288,2 K RON
Venituri totale 51,0 K RON 56,5 K RON 0 RON 117,9 K RON 237,2 K RON 216,2 K RON 297,5 K RON
Cheltuieli totale 127,6 K RON 139,4 K RON 124,3 K RON 53,5 K RON 52,0 K RON 17,2 K RON 31,0 K RON
Rezultat net −78,1 K RON −84,5 K RON −124,3 K RON 61,7 K RON 183,1 K RON 196,9 K RON 263,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 323,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 22,91 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 22,91 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,01 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 22,91 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante276,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe252,0 K RON
Numerar24,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,14
Durata încasare (zile) 319

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
92,5%
Marjă netă
91,5%
ROA
95,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 64,8 K RON 304,0 K RON 21,3%
2020 18,7 K RON 173,4 K RON 10,8%
2021 14,3 K RON 44,6 K RON 31,9%
2022 9,0 K RON 101,1 K RON 8,9%
2023 11,9 K RON 287,1 K RON 4,1%
2024 154,0 K RON 351,5 K RON 43,8%
2025 12,1 K RON 276,2 K RON 4,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 19,8 K RON 0 RON 0 RON 117,4 K RON 228,6 K RON 192,9 K RON 288,2 K RON ▲ 49,4%
Rezultat net −78,1 K RON −84,5 K RON −124,3 K RON 61,7 K RON 183,1 K RON 196,9 K RON 263,6 K RON ▲ 33,9%
Total active 304,0 K RON 173,4 K RON 44,6 K RON 101,1 K RON 287,1 K RON 351,5 K RON 276,2 K RON ▼ 21,4%
Capitaluri proprii 239,2 K RON 154,7 K RON 30,4 K RON 92,1 K RON 275,2 K RON 197,5 K RON 264,2 K RON ▲ 33,8%
Datorii totale 64,8 K RON 18,7 K RON 14,3 K RON 9,0 K RON 11,9 K RON 154,0 K RON 12,1 K RON ▼ 92,2%
Lichiditate curentă 0,29 0,47 0,05 11,23 24,16 2,28 22,91 ▲ 903,7%
Marjă netă (%) -394,27 52,60 80,08 102,05 91,46 ▼ 10,4%
Scor bonitate 42 45 38 95 100 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (263,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (22.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 323,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate