Publicitate

GABARIT CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 39956378 J9/678/2018 SRL Brăila, Municipiul Brăila
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39956378
Cod înmatriculare J9/678/2018
EUID ROONRC.J9/678/2018
Data înmatriculării 2018-10-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Brăila, Municipiul Brăila, ABATORULUI, 25, Camera 2

Țară: România
Județ: Brăila
Localitate: Municipiul Brăila
Stradă: ABATORULUI
Număr: 25
Completare adresă: Camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 4.707 RON 1.472 RON 3.235 RON 200 RON 11.912 RON 410 RON 2.390 RON 0 RON 7.405 RON 0
2020 175.105 RON 198.264 RON 129.722 RON 66.698 RON 68.542 RON 340.608 RON 250.525 RON 90.083 RON 66.908 RON 103.327 RON 0 RON 89.607 RON 177.778 RON 7.405 RON 3
2021 256.903 RON 290.236 RON 256.087 RON 31.580 RON 34.149 RON 381.486 RON 203.828 RON 177.658 RON 98.488 RON 138.553 RON 0 RON 176.389 RON 144.445 RON 0 RON 3
2022 326.677 RON 360.577 RON 316.840 RON 40.464 RON 43.737 RON 414.664 RON 157.130 RON 257.534 RON 138.951 RON 164.600 RON 0 RON 250.475 RON 111.113 RON 0 RON 4
2023 334.747 RON 368.080 RON 329.548 RON 35.183 RON 38.532 RON 352.910 RON 110.433 RON 242.477 RON 107.819 RON 167.311 RON 0 RON 44.110 RON 77.780 RON 0 RON 5
2024 350.821 RON 516.154 RON 443.669 RON 67.677 RON 72.485 RON 443.995 RON 62.263 RON 381.732 RON 175.496 RON 224.052 RON 0 RON 255.161 RON 44.447 RON 0 RON 3
2025 338.466 RON 371.799 RON 271.427 RON 96.987 RON 100.372 RON 558.863 RON 15.566 RON 543.297 RON 272.483 RON 275.266 RON 0 RON 458.406 RON 11.114 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

VACOŞ MARIAN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 23 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
338,5 K RON
Rezultat Net 2025
97,0 K RON
Total Active 2025
558,9 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 175,1 K RON 256,9 K RON 326,7 K RON 334,7 K RON 350,8 K RON 338,5 K RON
Venituri totale 0 RON 198,3 K RON 290,2 K RON 360,6 K RON 368,1 K RON 516,2 K RON 371,8 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 129,7 K RON 256,1 K RON 316,8 K RON 329,5 K RON 443,7 K RON 271,4 K RON
Rezultat net 0 RON 66,7 K RON 31,6 K RON 40,5 K RON 35,2 K RON 67,7 K RON 97,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 461,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,97 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,97 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,31 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,03 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate15,6 K RON (2.8%)
Active circulante543,3 K RON (97.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe458,4 K RON
Numerar84,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,74
Durata încasare (zile) 494

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,7%
Marjă netă
28,7%
ROA
17,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 11,9 K RON 4,7 K RON 253,1%
2020 103,3 K RON 340,6 K RON 30,3%
2021 138,6 K RON 381,5 K RON 36,3%
2022 164,6 K RON 414,7 K RON 39,7%
2023 167,3 K RON 352,9 K RON 47,4%
2024 224,1 K RON 444,0 K RON 50,5%
2025 275,3 K RON 558,9 K RON 49,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 175,1 K RON 256,9 K RON 326,7 K RON 334,7 K RON 350,8 K RON 338,5 K RON ▼ 3,5%
Rezultat net 0 RON 66,7 K RON 31,6 K RON 40,5 K RON 35,2 K RON 67,7 K RON 97,0 K RON ▲ 43,3%
Total active 4,7 K RON 340,6 K RON 381,5 K RON 414,7 K RON 352,9 K RON 444,0 K RON 558,9 K RON ▲ 25,9%
Capitaluri proprii 200 RON 66,9 K RON 98,5 K RON 139,0 K RON 107,8 K RON 175,5 K RON 272,5 K RON ▲ 55,3%
Datorii totale 11,9 K RON 103,3 K RON 138,6 K RON 164,6 K RON 167,3 K RON 224,1 K RON 275,3 K RON ▲ 22,9%
Lichiditate curentă 0,27 0,87 1,28 1,56 1,45 1,70 1,97 ▲ 15,8%
Marjă netă (%) 38,09 12,29 12,39 10,51 19,29 28,65 ▲ 48,5%
Scor bonitate 28 68 75 90 65 90 85 ▼ 5,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (97,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 461,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate