Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGRIBERT INVEST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Brăila, Sat Berteştii de Sus, Comuna Berteştii de Jos, PLOPULUI, 6, 817011, Constructia C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 358 RON | −358 RON | −358 RON | 67.807 RON | 122 RON | 67.685 RON | −158 RON | 67.965 RON | 67.165 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 11.300 RON | 272.148 RON | 358.696 RON | −87.023 RON | −86.548 RON | 79.170 RON | 14.588 RON | 64.582 RON | −87.181 RON | 166.351 RON | 25.200 RON | 32.302 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 175.269 RON | 260.618 RON | 191.661 RON | 62.772 RON | 68.957 RON | 97.954 RON | 10.352 RON | 87.602 RON | 48.146 RON | 49.808 RON | 3.820 RON | 22.118 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 44.956 RON | 68.562 RON | 61.913 RON | 5.502 RON | 6.649 RON | 35.415 RON | 6.114 RON | 29.301 RON | 20.490 RON | 14.925 RON | 0 RON | 15.033 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 11,3 K RON | 175,3 K RON | 45,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 272,1 K RON | 260,6 K RON | 68,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 358 RON | 358,7 K RON | 191,7 K RON | 61,9 K RON |
| Rezultat net | −358 RON | −87,0 K RON | 62,8 K RON | 5,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 132,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,96 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,99 |
| Durata încasare (zile) | 122 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 68,0 K RON | 67,8 K RON | 100,2% |
| 2020 | 166,4 K RON | 79,2 K RON | 210,1% |
| 2021 | 49,8 K RON | 98,0 K RON | 50,9% |
| 2022 | 14,9 K RON | 35,4 K RON | 42,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 11,3 K RON | 175,3 K RON | 45,0 K RON | ▼ 74,4% |
| Rezultat net | −358 RON | −87,0 K RON | 62,8 K RON | 5,5 K RON | ▼ 91,2% |
| Total active | 67,8 K RON | 79,2 K RON | 98,0 K RON | 35,4 K RON | ▼ 63,8% |
| Capitaluri proprii | −158 RON | −87,2 K RON | 48,1 K RON | 20,5 K RON | ▼ 57,4% |
| Datorii totale | 68,0 K RON | 166,4 K RON | 49,8 K RON | 14,9 K RON | ▼ 70,0% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 0,39 | 1,76 | 1,96 | ▲ 11,6% |
| Marjă netă (%) | – | -770,12 | 35,81 | 12,24 | ▼ 65,8% |
| Scor bonitate | 27 | 12 | 90 | 82 | ▼ 8,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (5,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 132,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.