Publicitate

ELECTROSERVICE SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

CUI: 219150 C2005000049120 SC Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 219150
Cod înmatriculare C2005000049120
EUID ROONRC.C2005000049120
Data înmatriculării 2005-10-28
Formă juridică SC
Stare Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2025) 8 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. HOREA, 8, 3400

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Sector: 0
Stradă: Str. HOREA
Număr: 8
Cod poștal: 3400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 713.820 RON 717.440 RON 760.525 RON −49.955 RON −43.085 RON 835.176 RON 513.563 RON 321.613 RON 720.161 RON 109.828 RON 22.470 RON 45.264 RON 5.732 RON 545 RON 12
2020 620.050 RON 648.690 RON 666.491 RON −21.705 RON −17.801 RON 804.689 RON 494.159 RON 310.530 RON 698.956 RON 100.102 RON 18.707 RON 67.777 RON 5.903 RON 272 RON 10
2021 668.313 RON 670.516 RON 719.342 RON −54.328 RON −48.826 RON 755.161 RON 474.754 RON 280.407 RON 643.628 RON 110.981 RON 18.880 RON 101.095 RON 1.125 RON 573 RON 9
2022 704.148 RON 2.054.830 RON 1.140.786 RON 895.219 RON 914.044 RON 1.643.832 RON 126.035 RON 1.517.797 RON 1.538.847 RON 104.902 RON 8.131 RON 42.635 RON 1.125 RON 1.042 RON 8
2023 832.618 RON 879.126 RON 857.492 RON 15.021 RON 21.634 RON 1.079.879 RON 135.402 RON 944.477 RON 981.222 RON 98.517 RON 7.017 RON 51.363 RON 1.264 RON 1.124 RON 8
2024 837.005 RON 873.058 RON 879.494 RON −25.947 RON −6.436 RON 1.075.926 RON 125.945 RON 949.981 RON 954.275 RON 120.421 RON 11.202 RON 79.536 RON 2.430 RON 1.200 RON 8
2025 943.373 RON 980.027 RON 970.975 RON 7.143 RON 9.052 RON 1.034.570 RON 114.862 RON 919.708 RON 883.617 RON 150.292 RON 11.902 RON 71.228 RON 2.430 RON 1.769 RON 8

Reprezentanți și administratori (3)

KAPDEBO NORBERT ISTVAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
KISS HAJNALKA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
ANDREI NICULINA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 18 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
943,4 K RON
Rezultat Net 2025
7,1 K RON
Total Active 2025
1,03 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 713,8 K RON 620,1 K RON 668,3 K RON 704,1 K RON 832,6 K RON 837,0 K RON 943,4 K RON
Venituri totale 717,4 K RON 648,7 K RON 670,5 K RON 2,05 M RON 879,1 K RON 873,1 K RON 980,0 K RON
Cheltuieli totale 760,5 K RON 666,5 K RON 719,3 K RON 1,14 M RON 857,5 K RON 879,5 K RON 971,0 K RON
Rezultat net −50,0 K RON −21,7 K RON −54,3 K RON 895,2 K RON 15,0 K RON −25,9 K RON 7,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 943,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,12 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,04 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,57 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,88 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate114,9 K RON (11.1%)
Active circulante919,7 K RON (88.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri11,9 K RON
Creanțe71,2 K RON
Numerar836,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 79,26
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an) 13,24
Durata încasare (zile) 28

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,0%
Marjă netă
0,8%
ROA
0,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 109,8 K RON 835,2 K RON 13,2%
2020 100,1 K RON 804,7 K RON 12,4%
2021 111,0 K RON 755,2 K RON 14,7%
2022 104,9 K RON 1,64 M RON 6,4%
2023 98,5 K RON 1,08 M RON 9,1%
2024 120,4 K RON 1,08 M RON 11,2%
2025 150,3 K RON 1,03 M RON 14,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 713,8 K RON 620,1 K RON 668,3 K RON 704,1 K RON 832,6 K RON 837,0 K RON 943,4 K RON ▲ 12,7%
Rezultat net −50,0 K RON −21,7 K RON −54,3 K RON 895,2 K RON 15,0 K RON −25,9 K RON 7,1 K RON ▲ 127,5%
Total active 835,2 K RON 804,7 K RON 755,2 K RON 1,64 M RON 1,08 M RON 1,08 M RON 1,03 M RON ▼ 3,8%
Capitaluri proprii 720,2 K RON 699,0 K RON 643,6 K RON 1,54 M RON 981,2 K RON 954,3 K RON 883,6 K RON ▼ 7,4%
Datorii totale 109,8 K RON 100,1 K RON 111,0 K RON 104,9 K RON 98,5 K RON 120,4 K RON 150,3 K RON ▲ 24,8%
Lichiditate curentă 2,93 3,10 2,53 14,47 9,59 7,89 6,12 ▼ 22,4%
Marjă netă (%) -7,00 -3,50 -8,13 127,14 1,80 -3,10 0,76 ▲ 124,5%
Scor bonitate 64 72 64 100 77 57 85 ▲ 49,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.12), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 943,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate