Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NASTYANY EXPERT GROUP SOCIETATE COOPERATIVĂ
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, 104, C, 1, 900648, LOT 1, COMPLEX DACIA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 192.614 RON | 192.614 RON | 98.287 RON | 92.439 RON | 94.327 RON | 104.691 RON | 95.313 RON | 9.378 RON | 100.489 RON | 4.202 RON | 449 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 158.899 RON | 158.899 RON | 156.511 RON | 1.037 RON | 2.388 RON | 199.920 RON | 167.951 RON | 31.969 RON | 101.526 RON | 98.394 RON | 854 RON | 4.264 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 188.339 RON | 188.339 RON | 186.242 RON | 401 RON | 2.097 RON | 180.612 RON | 124.455 RON | 56.157 RON | 101.926 RON | 78.686 RON | 1.382 RON | 4.264 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 856 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.71) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 192,6 K RON | 158,9 K RON | 188,3 K RON |
| Venituri totale | 192,6 K RON | 158,9 K RON | 188,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 98,3 K RON | 156,5 K RON | 186,2 K RON |
| Rezultat net | 92,4 K RON | 1,0 K RON | 401 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 175,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,71 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,70 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,30 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 136,28 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 44,17 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,2 K RON | 104,7 K RON | 4,0% |
| 2024 | 98,4 K RON | 199,9 K RON | 49,2% |
| 2025 | 78,7 K RON | 180,6 K RON | 43,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 192,6 K RON | 158,9 K RON | 188,3 K RON | ▲ 18,5% |
| Rezultat net | 92,4 K RON | 1,0 K RON | 401 RON | ▼ 61,3% |
| Total active | 104,7 K RON | 199,9 K RON | 180,6 K RON | ▼ 9,7% |
| Capitaluri proprii | 100,5 K RON | 101,5 K RON | 101,9 K RON | ▲ 0,4% |
| Datorii totale | 4,2 K RON | 98,4 K RON | 78,7 K RON | ▼ 20,0% |
| Lichiditate curentă | 2,23 | 0,32 | 0,71 | ▲ 119,7% |
| Marjă netă (%) | 47,99 | 0,65 | 0,21 | ▼ 67,7% |
| Scor bonitate | 87 | 48 | 68 | ▲ 41,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (401 RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.