Publicitate

CORBU IALOMITEAN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI: 42731901 C21/2/2023 CA Ialomiţa, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42731901
Cod înmatriculare C21/2/2023
EUID ROONRC.C21/2/2023
Data înmatriculării 2023-03-31
Formă juridică CA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, DECEBAL, 45, 927250

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni
Stradă: DECEBAL
Număr: 45
Cod poștal: 927250

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 3.000 RON 9.752 RON −6.752 RON −6.752 RON 52 RON 0 RON 52 RON −6.752 RON 6.804 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 44.212 RON 153.576 RON 19.802 RON 133.774 RON 133.774 RON 140.691 RON 0 RON 140.691 RON 127.022 RON 13.669 RON 0 RON 24.062 RON 0 RON 0 RON 1
2025 45.286 RON 139.745 RON 73.726 RON 66.019 RON 66.019 RON 197.534 RON 0 RON 197.534 RON 187.487 RON 10.047 RON 0 RON 34.584 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (3)

LUCA ELENA-CRISTINA
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului
COȚOFANĂ ION
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului
PRICOCHEL PETRONELA
administrator
Vaslui, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
45,3 K RON
Rezultat Net 2025
66,0 K RON
Total Active 2025
197,5 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 44,2 K RON 45,3 K RON
Venituri totale 3,0 K RON 153,6 K RON 139,7 K RON
Cheltuieli totale 9,8 K RON 19,8 K RON 73,7 K RON
Rezultat net −6,8 K RON 133,8 K RON 66,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 75,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 19,66 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 19,66 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 16,22 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 19,66 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante197,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe34,6 K RON
Numerar163,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,31
Durata încasare (zile) 279

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
145,8%
Marjă netă
145,8%
ROA
33,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,8 K RON 52 RON 13.084,6%
2024 13,7 K RON 140,7 K RON 9,7%
2025 10,0 K RON 197,5 K RON 5,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 44,2 K RON 45,3 K RON ▲ 2,4%
Rezultat net −6,8 K RON 133,8 K RON 66,0 K RON ▼ 50,6%
Total active 52 RON 140,7 K RON 197,5 K RON ▲ 40,4%
Capitaluri proprii −6,8 K RON 127,0 K RON 187,5 K RON ▲ 47,6%
Datorii totale 6,8 K RON 13,7 K RON 10,0 K RON ▼ 26,5%
Lichiditate curentă 0,01 10,29 19,66 ▲ 91,0%
Marjă netă (%) 302,57 145,78 ▼ 51,8%
Scor bonitate 22 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (66,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (19.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 75,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate