Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IDEAL AUTO SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Str. COSTACHE NEGRI, 2, 605600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.984.319 RON | 3.891.892 RON | 3.937.454 RON | −85.551 RON | −45.562 RON | 2.804.994 RON | 1.118.403 RON | 1.686.591 RON | 2.150.156 RON | 654.838 RON | 995.582 RON | 580.671 RON | 0 RON | 0 RON | 38 |
| 2020 | 3.575.927 RON | 3.685.179 RON | 3.507.811 RON | 143.000 RON | 177.368 RON | 2.837.775 RON | 1.094.535 RON | 1.743.240 RON | 2.293.156 RON | 544.619 RON | 1.062.022 RON | 462.824 RON | 0 RON | 0 RON | 35 |
| 2021 | 4.122.088 RON | 4.133.030 RON | 3.915.623 RON | 178.950 RON | 217.407 RON | 2.911.284 RON | 1.059.920 RON | 1.851.364 RON | 2.282.335 RON | 628.949 RON | 1.055.607 RON | 504.306 RON | 0 RON | 0 RON | 35 |
| 2022 | 4.398.544 RON | 4.432.796 RON | 4.306.123 RON | 87.357 RON | 126.673 RON | 2.951.936 RON | 1.024.032 RON | 1.927.904 RON | 2.369.692 RON | 582.244 RON | 1.172.396 RON | 528.978 RON | 0 RON | 0 RON | 33 |
| 2023 | 4.806.139 RON | 4.817.617 RON | 4.839.498 RON | −52.759 RON | −21.881 RON | 3.120.652 RON | 998.954 RON | 2.121.698 RON | 2.316.933 RON | 803.719 RON | 1.410.870 RON | 549.908 RON | 0 RON | 0 RON | 35 |
| 2024 | 5.308.526 RON | 5.315.260 RON | 5.102.701 RON | 178.550 RON | 212.559 RON | 3.305.195 RON | 910.805 RON | 2.394.390 RON | 2.495.483 RON | 809.712 RON | 1.673.290 RON | 576.360 RON | 0 RON | 0 RON | 35 |
| 2025 | 5.052.853 RON | 5.064.782 RON | 4.921.280 RON | 120.542 RON | 143.502 RON | 3.402.001 RON | 876.628 RON | 2.525.373 RON | 2.616.025 RON | 785.976 RON | 1.937.125 RON | 467.511 RON | 0 RON | 0 RON | 32 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 346 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,98 M RON | 3,58 M RON | 4,12 M RON | 4,40 M RON | 4,81 M RON | 5,31 M RON | 5,05 M RON |
| Venituri totale | 3,89 M RON | 3,69 M RON | 4,13 M RON | 4,43 M RON | 4,82 M RON | 5,32 M RON | 5,06 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,94 M RON | 3,51 M RON | 3,92 M RON | 4,31 M RON | 4,84 M RON | 5,10 M RON | 4,92 M RON |
| Rezultat net | −85,6 K RON | 143,0 K RON | 179,0 K RON | 87,4 K RON | −52,8 K RON | 178,6 K RON | 120,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,51 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,21 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,15 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 4,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,61 |
| Durata stocaj (zile) | 140 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,81 |
| Durata încasare (zile) | 34 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 654,8 K RON | 2,80 M RON | 23,4% |
| 2020 | 544,6 K RON | 2,84 M RON | 19,2% |
| 2021 | 628,9 K RON | 2,91 M RON | 21,6% |
| 2022 | 582,2 K RON | 2,95 M RON | 19,7% |
| 2023 | 803,7 K RON | 3,12 M RON | 25,8% |
| 2024 | 809,7 K RON | 3,31 M RON | 24,5% |
| 2025 | 786,0 K RON | 3,40 M RON | 23,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,98 M RON | 3,58 M RON | 4,12 M RON | 4,40 M RON | 4,81 M RON | 5,31 M RON | 5,05 M RON | ▼ 4,8% |
| Rezultat net | −85,6 K RON | 143,0 K RON | 179,0 K RON | 87,4 K RON | −52,8 K RON | 178,6 K RON | 120,5 K RON | ▼ 32,5% |
| Total active | 2,80 M RON | 2,84 M RON | 2,91 M RON | 2,95 M RON | 3,12 M RON | 3,31 M RON | 3,40 M RON | ▲ 2,9% |
| Capitaluri proprii | 2,15 M RON | 2,29 M RON | 2,28 M RON | 2,37 M RON | 2,32 M RON | 2,50 M RON | 2,62 M RON | ▲ 4,8% |
| Datorii totale | 654,8 K RON | 544,6 K RON | 628,9 K RON | 582,2 K RON | 803,7 K RON | 809,7 K RON | 786,0 K RON | ▼ 2,9% |
| Lichiditate curentă | 2,58 | 3,20 | 2,94 | 3,31 | 2,64 | 2,96 | 3,21 | ▲ 8,7% |
| Marjă netă (%) | -2,15 | 4,00 | 4,34 | 1,99 | -1,10 | 3,36 | 2,39 | ▼ 28,9% |
| Scor bonitate | 64 | 85 | 85 | 85 | 64 | 90 | 77 | ▼ 14,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (120,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,51 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.