Publicitate

BRATILA SRL

CUI: 971208 J04/830/1991 SRL Bacău, Sat Brătila, Comuna Helegiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 971208
Cod înmatriculare J04/830/1991
EUID ROONRC.J04/830/1991
Data înmatriculării 1991-06-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 35 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bacău, Sat Brătila, Comuna Helegiu, 607231

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Sat Brătila, Comuna Helegiu
Sector: 0
Cod poștal: 607231

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 897.031 RON 1.216.403 RON 1.179.667 RON 30.831 RON 36.736 RON 315.495 RON 71.501 RON 243.994 RON 158.494 RON 157.001 RON 194.329 RON 12.167 RON 0 RON 0 RON 4
2024 981.298 RON 1.164.909 RON 1.161.523 RON 2.617 RON 3.386 RON 329.342 RON 49.685 RON 279.657 RON 161.112 RON 168.230 RON 250.093 RON 10.304 RON 0 RON 0 RON 4
2025 1.123.756 RON 1.212.773 RON 1.209.572 RON 2.295 RON 3.201 RON 379.426 RON 30.505 RON 348.921 RON 163.385 RON 216.041 RON 296.490 RON 6.491 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (2)

STRUGUŢ N. NECULAI
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului
STRUGUŢ BOGDAN
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 7 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,12 M RON
Rezultat Net 2025
2,3 K RON
Total Active 2025
379,4 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 897,0 K RON 981,3 K RON 1,12 M RON
Venituri totale 1,22 M RON 1,16 M RON 1,21 M RON
Cheltuieli totale 1,18 M RON 1,16 M RON 1,21 M RON
Rezultat net 30,8 K RON 2,6 K RON 2,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,23 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,62 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,24 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,76 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate30,5 K RON (8%)
Active circulante348,9 K RON (92%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri296,5 K RON
Creanțe6,5 K RON
Numerar45,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,79
Durata stocaj (zile) 96
Rotație creanțe (ori/an) 173,13
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,3%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 157,0 K RON 315,5 K RON 49,8%
2024 168,2 K RON 329,3 K RON 51,1%
2025 216,0 K RON 379,4 K RON 56,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 897,0 K RON 981,3 K RON 1,12 M RON ▲ 14,5%
Rezultat net 30,8 K RON 2,6 K RON 2,3 K RON ▼ 12,3%
Total active 315,5 K RON 329,3 K RON 379,4 K RON ▲ 15,2%
Capitaluri proprii 158,5 K RON 161,1 K RON 163,4 K RON ▲ 1,4%
Datorii totale 157,0 K RON 168,2 K RON 216,0 K RON ▲ 28,4%
Lichiditate curentă 1,55 1,66 1,62 ▼ 2,8%
Marjă netă (%) 3,44 0,27 0,20 ▼ 25,9%
Scor bonitate 72 75 67 ▼ 10,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,23 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate