Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SOCIETATEA DE SERVICII SI COMERT ORSAM SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, Str. GENERAL GHEORGHE MAGHERU, 6, M6, 4, 14, 3700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 11.158.785 RON | 11.381.743 RON | 11.196.399 RON | 151.563 RON | 185.344 RON | 2.021.072 RON | 307.344 RON | 1.713.728 RON | 848.277 RON | 1.172.795 RON | 175.481 RON | 809.064 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2020 | 6.356.134 RON | 6.515.172 RON | 6.528.207 RON | −13.930 RON | −13.035 RON | 1.481.435 RON | 457.876 RON | 1.023.559 RON | 834.347 RON | 647.088 RON | 304.418 RON | 238.323 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2021 | 8.947.943 RON | 9.141.689 RON | 8.919.569 RON | 188.809 RON | 222.120 RON | 1.767.636 RON | 395.112 RON | 1.372.524 RON | 1.023.746 RON | 744.730 RON | 679.786 RON | 426.871 RON | 0 RON | 840 RON | 14 |
| 2022 | 13.701.553 RON | 13.940.042 RON | 13.539.600 RON | 336.371 RON | 400.442 RON | 2.467.208 RON | 382.103 RON | 2.085.105 RON | 479.558 RON | 1.988.490 RON | 250.771 RON | 249.378 RON | 0 RON | 840 RON | 14 |
| 2023 | 11.858.523 RON | 12.095.335 RON | 11.819.419 RON | 237.067 RON | 275.916 RON | 3.152.128 RON | 392.610 RON | 2.759.518 RON | 716.625 RON | 2.436.343 RON | 527.404 RON | 1.223.795 RON | 0 RON | 840 RON | 14 |
| 2024 | 15.005.876 RON | 15.262.783 RON | 14.886.724 RON | 323.110 RON | 376.059 RON | 2.668.963 RON | 319.283 RON | 2.349.680 RON | 1.039.735 RON | 1.630.068 RON | 729.797 RON | 431.593 RON | 0 RON | 840 RON | 12 |
| 2025 | 15.453.547 RON | 15.605.876 RON | 15.392.912 RON | 172.192 RON | 212.964 RON | 3.419.368 RON | 499.850 RON | 2.919.518 RON | 711.927 RON | 2.708.281 RON | 776.342 RON | 849.498 RON | 0 RON | 840 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4730 — Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Top format din 62 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,16 M RON | 6,36 M RON | 8,95 M RON | 13,70 M RON | 11,86 M RON | 15,01 M RON | 15,45 M RON |
| Venituri totale | 11,38 M RON | 6,52 M RON | 9,14 M RON | 13,94 M RON | 12,10 M RON | 15,26 M RON | 15,61 M RON |
| Cheltuieli totale | 11,20 M RON | 6,53 M RON | 8,92 M RON | 13,54 M RON | 11,82 M RON | 14,89 M RON | 15,39 M RON |
| Rezultat net | 151,6 K RON | −13,9 K RON | 188,8 K RON | 336,4 K RON | 237,1 K RON | 323,1 K RON | 172,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,51 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,08 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,79 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,48 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 19,91 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 18,19 |
| Durata încasare (zile) | 20 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,17 M RON | 2,02 M RON | 58,0% |
| 2020 | 647,1 K RON | 1,48 M RON | 43,7% |
| 2021 | 744,7 K RON | 1,77 M RON | 42,1% |
| 2022 | 1,99 M RON | 2,47 M RON | 80,6% |
| 2023 | 2,44 M RON | 3,15 M RON | 77,3% |
| 2024 | 1,63 M RON | 2,67 M RON | 61,1% |
| 2025 | 2,71 M RON | 3,42 M RON | 79,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11,16 M RON | 6,36 M RON | 8,95 M RON | 13,70 M RON | 11,86 M RON | 15,01 M RON | 15,45 M RON | ▲ 3,0% |
| Rezultat net | 151,6 K RON | −13,9 K RON | 188,8 K RON | 336,4 K RON | 237,1 K RON | 323,1 K RON | 172,2 K RON | ▼ 46,7% |
| Total active | 2,02 M RON | 1,48 M RON | 1,77 M RON | 2,47 M RON | 3,15 M RON | 2,67 M RON | 3,42 M RON | ▲ 28,1% |
| Capitaluri proprii | 848,3 K RON | 834,3 K RON | 1,02 M RON | 479,6 K RON | 716,6 K RON | 1,04 M RON | 711,9 K RON | ▼ 31,5% |
| Datorii totale | 1,17 M RON | 647,1 K RON | 744,7 K RON | 1,99 M RON | 2,44 M RON | 1,63 M RON | 2,71 M RON | ▲ 66,1% |
| Lichiditate curentă | 1,46 | 1,58 | 1,84 | 1,05 | 1,13 | 1,44 | 1,08 | ▼ 25,2% |
| Marjă netă (%) | 1,36 | -0,22 | 2,11 | 2,45 | 2,00 | 2,15 | 1,11 | ▼ 48,4% |
| Scor bonitate | 62 | 59 | 85 | 65 | 57 | 75 | 50 | ▼ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (172,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,51 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.