Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STARMOD SRL
Date generale
Adresă
România, Braşov, Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Str. POMPILIU DAN, 3, PARTER COM, IV, 22, 2223
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 80.400 RON | 80.400 RON | 49.818 RON | 28.170 RON | 30.582 RON | 180.962 RON | 76.950 RON | 104.012 RON | −53.022 RON | 233.984 RON | 210 RON | 21.504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 79.900 RON | 192.017 RON | 73.876 RON | 115.144 RON | 118.141 RON | 116.847 RON | 49.304 RON | 67.543 RON | 62.123 RON | 54.724 RON | 0 RON | 1.826 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 44.400 RON | 44.400 RON | 39.011 RON | 4.217 RON | 5.389 RON | 71.534 RON | 47.658 RON | 23.876 RON | 66.339 RON | 5.195 RON | 450 RON | 1.817 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 47.900 RON | 47.900 RON | 35.986 RON | 10.788 RON | 11.914 RON | 60.792 RON | 49.759 RON | 11.033 RON | 30.628 RON | 30.164 RON | 0 RON | 1.963 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 50.400 RON | 50.401 RON | 68.478 RON | −18.505 RON | −18.077 RON | 73.083 RON | 50.680 RON | 22.403 RON | 12.123 RON | 60.960 RON | 65 RON | 6.814 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 50.400 RON | 62.454 RON | 97.902 RON | −35.999 RON | −35.448 RON | 181.262 RON | 167.493 RON | 13.769 RON | −23.876 RON | 205.138 RON | 162 RON | 1.837 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 39.300 RON | 303.686 RON | 134.563 RON | 160.688 RON | 169.123 RON | 141.081 RON | 90.948 RON | 50.133 RON | 136.812 RON | 4.269 RON | 0 RON | 49.746 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 752 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80,4 K RON | 79,9 K RON | 44,4 K RON | 47,9 K RON | 50,4 K RON | 50,4 K RON | 39,3 K RON |
| Venituri totale | 80,4 K RON | 192,0 K RON | 44,4 K RON | 47,9 K RON | 50,4 K RON | 62,5 K RON | 303,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 49,8 K RON | 73,9 K RON | 39,0 K RON | 36,0 K RON | 68,5 K RON | 97,9 K RON | 134,6 K RON |
| Rezultat net | 28,2 K RON | 115,1 K RON | 4,2 K RON | 10,8 K RON | −18,5 K RON | −36,0 K RON | 160,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,74 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 33,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,79 |
| Durata încasare (zile) | 462 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 234,0 K RON | 181,0 K RON | 129,3% |
| 2020 | 54,7 K RON | 116,8 K RON | 46,8% |
| 2021 | 5,2 K RON | 71,5 K RON | 7,3% |
| 2022 | 30,2 K RON | 60,8 K RON | 49,6% |
| 2023 | 61,0 K RON | 73,1 K RON | 83,4% |
| 2024 | 205,1 K RON | 181,3 K RON | 113,2% |
| 2025 | 4,3 K RON | 141,1 K RON | 3,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 80,4 K RON | 79,9 K RON | 44,4 K RON | 47,9 K RON | 50,4 K RON | 50,4 K RON | 39,3 K RON | ▼ 22,0% |
| Rezultat net | 28,2 K RON | 115,1 K RON | 4,2 K RON | 10,8 K RON | −18,5 K RON | −36,0 K RON | 160,7 K RON | ▲ 546,4% |
| Total active | 181,0 K RON | 116,8 K RON | 71,5 K RON | 60,8 K RON | 73,1 K RON | 181,3 K RON | 141,1 K RON | ▼ 22,2% |
| Capitaluri proprii | −53,0 K RON | 62,1 K RON | 66,3 K RON | 30,6 K RON | 12,1 K RON | −23,9 K RON | 136,8 K RON | ▲ 673,0% |
| Datorii totale | 234,0 K RON | 54,7 K RON | 5,2 K RON | 30,2 K RON | 61,0 K RON | 205,1 K RON | 4,3 K RON | ▼ 97,9% |
| Lichiditate curentă | 0,44 | 1,23 | 4,60 | 0,37 | 0,37 | 0,07 | 11,74 | ▲ 17.401,5% |
| Marjă netă (%) | 35,04 | 144,11 | 9,50 | 22,52 | -36,72 | -71,43 | 408,88 | ▲ 672,4% |
| Scor bonitate | 42 | 85 | 82 | 73 | 40 | 12 | 95 | ▲ 691,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (160,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (11.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.