Publicitate

M.T.M. TECHNO GROUP SRL

CUI: 18419983 J08/446/2006 SRL Braşov, Municipiul Braşov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18419983
Cod înmatriculare J08/446/2006
EUID ROONRC.J08/446/2006
Data înmatriculării 2006-02-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 52 angajați

Adresă

România, Braşov, Municipiul Braşov, Durău, 23

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Municipiul Braşov
Stradă: Durău
Număr: 23

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 47.327.144 RON 47.398.402 RON 41.070.887 RON 5.430.778 RON 6.327.515 RON 17.858.990 RON 5.119.026 RON 12.739.964 RON 10.665.035 RON 7.193.955 RON 8.777.386 RON 3.681.751 RON 0 RON 0 RON 47
2024 49.826.063 RON 50.023.173 RON 44.822.754 RON 4.407.074 RON 5.200.419 RON 18.397.730 RON 5.600.683 RON 12.797.047 RON 8.143.062 RON 10.254.668 RON 4.441.957 RON 2.638.328 RON 0 RON 0 RON 49
2025 45.711.581 RON 46.138.633 RON 40.555.467 RON 4.742.644 RON 5.583.166 RON 19.559.845 RON 4.991.124 RON 14.568.721 RON 8.358.120 RON 11.201.725 RON 3.764.208 RON 4.270.357 RON 0 RON 0 RON 52

Reprezentanți și administratori (1)

TĂNASE MARIUS
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 18 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
45,71 M RON
Rezultat Net 2025
4,74 M RON
Total Active 2025
19,56 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 47,33 M RON 49,83 M RON 45,71 M RON
Venituri totale 47,40 M RON 50,02 M RON 46,14 M RON
Cheltuieli totale 41,07 M RON 44,82 M RON 40,56 M RON
Rezultat net 5,43 M RON 4,41 M RON 4,74 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 46,01 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,30 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,96 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,58 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,75 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,99 M RON (25.5%)
Active circulante14,57 M RON (74.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,76 M RON
Creanțe4,27 M RON
Numerar6,53 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,14
Durata stocaj (zile) 30
Rotație creanțe (ori/an) 10,70
Durata încasare (zile) 34

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,2%
Marjă netă
10,4%
ROA
24,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,19 M RON 17,86 M RON 40,3%
2024 10,25 M RON 18,40 M RON 55,7%
2025 11,20 M RON 19,56 M RON 57,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 47,33 M RON 49,83 M RON 45,71 M RON ▼ 8,3%
Rezultat net 5,43 M RON 4,41 M RON 4,74 M RON ▲ 7,6%
Total active 17,86 M RON 18,40 M RON 19,56 M RON ▲ 6,3%
Capitaluri proprii 10,67 M RON 8,14 M RON 8,36 M RON ▲ 2,6%
Datorii totale 7,19 M RON 10,25 M RON 11,20 M RON ▲ 9,2%
Lichiditate curentă 1,77 1,25 1,30 ▲ 4,2%
Marjă netă (%) 11,47 8,84 10,38 ▲ 17,4%
Scor bonitate 82 67 80 ▲ 19,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,74 M RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 46,01 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate