Publicitate

BEST INSTAL THERMO SRL

CUI: 29764707 J1/101/2012 SRL Alba, Municipiul Alba Iulia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29764707
Cod înmatriculare J1/101/2012
EUID ROONRC.J1/101/2012
Data înmatriculării 2012-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Alba, Municipiul Alba Iulia, MOŢILOR, 114, A, 3, 11, 510065

Țară: România
Județ: Alba
Localitate: Municipiul Alba Iulia
Stradă: MOŢILOR
Număr: 114
Scară: A
Etaj: 3
Apartament: 11
Cod poștal: 510065

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 7.744.872 RON 7.630.660 RON 7.498.500 RON 97.501 RON 132.160 RON 2.073.054 RON 0 RON 2.073.054 RON −74.849 RON 2.147.903 RON 792.168 RON 1.028.640 RON 0 RON 0 RON 3
2024 7.731.634 RON 8.064.571 RON 7.790.570 RON 220.813 RON 274.001 RON 1.977.523 RON 0 RON 1.977.523 RON 145.964 RON 1.915.187 RON 1.345.935 RON 607.793 RON 0 RON 83.628 RON 3
2025 15.968.876 RON 15.991.960 RON 13.774.234 RON 1.856.537 RON 2.217.726 RON 4.569.337 RON 0 RON 4.569.337 RON 1.902.501 RON 2.681.986 RON 1.823.351 RON 2.687.514 RON 0 RON 15.150 RON 6

Reprezentanți și administratori (2)

MUNTEAN HORAŢIU CORNELIUS
administrator
Alba, România
Pagina administratorului
ADAM MIHAI
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 203 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
15,97 M RON
Rezultat Net 2025
1,86 M RON
Total Active 2025
4,57 M RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 7,74 M RON 7,73 M RON 15,97 M RON
Venituri totale 7,63 M RON 8,06 M RON 15,99 M RON
Cheltuieli totale 7,50 M RON 7,79 M RON 13,77 M RON
Rezultat net 97,5 K RON 220,8 K RON 1,86 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 18,71 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,70 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,02 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,70 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante4,57 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,82 M RON
Creanțe2,69 M RON
Numerar58,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,76
Durata stocaj (zile) 42
Rotație creanțe (ori/an) 5,94
Durata încasare (zile) 61

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,9%
Marjă netă
11,6%
ROA
40,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 2,15 M RON 2,07 M RON 103,6%
2024 1,92 M RON 1,98 M RON 96,9%
2025 2,68 M RON 4,57 M RON 58,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 7,74 M RON 7,73 M RON 15,97 M RON ▲ 106,5%
Rezultat net 97,5 K RON 220,8 K RON 1,86 M RON ▲ 740,8%
Total active 2,07 M RON 1,98 M RON 4,57 M RON ▲ 131,1%
Capitaluri proprii −74,8 K RON 146,0 K RON 1,90 M RON ▲ 1.203,4%
Datorii totale 2,15 M RON 1,92 M RON 2,68 M RON ▲ 40,0%
Lichiditate curentă 0,97 1,03 1,70 ▲ 65,0%
Marjă netă (%) 1,26 2,86 11,63 ▲ 306,6%
Scor bonitate 37 58 90 ▲ 55,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,86 M RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 18,71 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate