Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TINKUP TERRA SRL
Date generale
Adresă
România, Caraş-Severin, Sat Caraşova, Comuna Caraşova, CARAŞOVA, 558, 327065
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 21.814 RON | 1.351 RON | 20.446 RON | 20.463 RON | 861.180 RON | 453 RON | 860.727 RON | 11.841 RON | 82.216 RON | 0 RON | 830.283 RON | 830.283 RON | 63.160 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 8.664 RON | −8.664 RON | −8.664 RON | 853.099 RON | 453 RON | 852.646 RON | 3.177 RON | 82.799 RON | 0 RON | 830.283 RON | 830.283 RON | 63.160 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 113.281 RON | 72.297 RON | 40.984 RON | 40.984 RON | 928.644 RON | 164.347 RON | 764.297 RON | 44.161 RON | 167.481 RON | 0 RON | 717.002 RON | 717.002 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 1.791 RON | −1.791 RON | −1.791 RON | 1.026.445 RON | 309.505 RON | 716.940 RON | 42.370 RON | 289.135 RON | 0 RON | 717.002 RON | 717.002 RON | 22.062 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 43.772 RON | −43.772 RON | −43.772 RON | 1.171.551 RON | 448.625 RON | 722.926 RON | −1.402 RON | 514.587 RON | 0 RON | 717.002 RON | 717.002 RON | 58.636 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 90.637 RON | 106.561 RON | −15.924 RON | −15.924 RON | 947.800 RON | 254.366 RON | 693.434 RON | −17.326 RON | 501.019 RON | 0 RON | 626.365 RON | 626.365 RON | 162.258 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 918 RON | −918 RON | −918 RON | 881.061 RON | 254.386 RON | 626.675 RON | −18.244 RON | 435.198 RON | 0 RON | 626.365 RON | 626.365 RON | 162.258 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Top format din 151 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−18.244 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−918 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 21,8 K RON | 0 RON | 113,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 90,6 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1,4 K RON | 8,7 K RON | 72,3 K RON | 1,8 K RON | 43,8 K RON | 106,6 K RON | 918 RON |
| Rezultat net | 20,4 K RON | −8,7 K RON | 41,0 K RON | −1,8 K RON | −43,8 K RON | −15,9 K RON | −918 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,44 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 82,2 K RON | 861,2 K RON | 9,6% |
| 2020 | 82,8 K RON | 853,1 K RON | 9,7% |
| 2021 | 167,5 K RON | 928,6 K RON | 18,0% |
| 2022 | 289,1 K RON | 1,03 M RON | 28,2% |
| 2023 | 514,6 K RON | 1,17 M RON | 43,9% |
| 2024 | 501,0 K RON | 947,8 K RON | 52,9% |
| 2025 | 435,2 K RON | 881,1 K RON | 49,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 20,4 K RON | −8,7 K RON | 41,0 K RON | −1,8 K RON | −43,8 K RON | −15,9 K RON | −918 RON | ▲ 94,2% |
| Total active | 861,2 K RON | 853,1 K RON | 928,6 K RON | 1,03 M RON | 1,17 M RON | 947,8 K RON | 881,1 K RON | ▼ 7,0% |
| Capitaluri proprii | 11,8 K RON | 3,2 K RON | 44,2 K RON | 42,4 K RON | −1,4 K RON | −17,3 K RON | −18,2 K RON | ▼ 5,3% |
| Datorii totale | 82,2 K RON | 82,8 K RON | 167,5 K RON | 289,1 K RON | 514,6 K RON | 501,0 K RON | 435,2 K RON | ▼ 13,1% |
| Lichiditate curentă | 10,47 | 10,30 | 4,56 | 2,48 | 1,40 | 1,38 | 1,44 | ▲ 4,0% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 50 | 43 | 50 | 43 | 27 | 34 | 42 | ▲ 23,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (42/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.