Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MANGO SOFTWARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Alba Iulia, ARDEALULUI, 2, 31, C, 10, 510405
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 119 RON | −119 RON | −119 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 81 RON | 119 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 77.117 RON | 79.420 RON | 9.588 RON | 68.099 RON | 69.832 RON | 72.420 RON | 0 RON | 72.420 RON | 68.180 RON | 4.240 RON | 0 RON | 8.329 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 1.400 RON | 11.296 RON | 33.284 RON | −22.058 RON | −21.988 RON | 62.740 RON | 0 RON | 62.740 RON | 46.122 RON | 16.618 RON | 0 RON | 9.178 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 8.691 RON | 18.769 RON | −10.226 RON | −10.078 RON | 40.993 RON | 0 RON | 40.993 RON | 35.895 RON | 5.098 RON | 0 RON | 268 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 5.067 RON | 6.524 RON | −1.457 RON | −1.457 RON | 39.538 RON | 0 RON | 39.538 RON | 34.438 RON | 5.100 RON | 0 RON | 496 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 5.730 RON | 3.696 RON | 1.857 RON | 2.034 RON | 41.245 RON | 0 RON | 41.245 RON | 36.295 RON | 4.950 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 3.250 RON | 7.405 RON | −4.155 RON | −4.155 RON | 37.046 RON | 0 RON | 37.046 RON | 32.140 RON | 4.906 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 202 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−4.155 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 77,1 K RON | 1,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 79,4 K RON | 11,3 K RON | 8,7 K RON | 5,1 K RON | 5,7 K RON | 3,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 119 RON | 9,6 K RON | 33,3 K RON | 18,8 K RON | 6,5 K RON | 3,7 K RON | 7,4 K RON |
| Rezultat net | −119 RON | 68,1 K RON | −22,1 K RON | −10,2 K RON | −1,5 K RON | 1,9 K RON | −4,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −11,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,55 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 119 RON | 200 RON | 59,5% |
| 2020 | 4,2 K RON | 72,4 K RON | 5,9% |
| 2021 | 16,6 K RON | 62,7 K RON | 26,5% |
| 2022 | 5,1 K RON | 41,0 K RON | 12,4% |
| 2023 | 5,1 K RON | 39,5 K RON | 12,9% |
| 2024 | 5,0 K RON | 41,2 K RON | 12,0% |
| 2025 | 4,9 K RON | 37,0 K RON | 13,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 77,1 K RON | 1,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −119 RON | 68,1 K RON | −22,1 K RON | −10,2 K RON | −1,5 K RON | 1,9 K RON | −4,2 K RON | ▼ 323,7% |
| Total active | 200 RON | 72,4 K RON | 62,7 K RON | 41,0 K RON | 39,5 K RON | 41,2 K RON | 37,0 K RON | ▼ 10,2% |
| Capitaluri proprii | 81 RON | 68,2 K RON | 46,1 K RON | 35,9 K RON | 34,4 K RON | 36,3 K RON | 32,1 K RON | ▼ 11,4% |
| Datorii totale | 119 RON | 4,2 K RON | 16,6 K RON | 5,1 K RON | 5,1 K RON | 5,0 K RON | 4,9 K RON | ▼ 0,9% |
| Lichiditate curentă | 1,68 | 17,08 | 3,78 | 8,04 | 7,75 | 8,33 | 7,55 | ▼ 9,4% |
| Marjă netă (%) | – | 88,31 | -1.575,57 | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 57 | 95 | 57 | 75 | 67 | 75 | 60 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (7.55), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.