Publicitate

HULEA INSTAL S.R.L.

CUI: 40285632 J1/1327/2018 SRL Alba, Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40285632
Cod înmatriculare J1/1327/2018
EUID ROONRC.J1/1327/2018
Data înmatriculării 2018-12-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Alba, Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, 188, 517675

Țară: România
Județ: Alba
Localitate: Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru
Număr: 188
Cod poștal: 517675

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 82.138 RON 101.705 RON 108.865 RON −7.981 RON −7.160 RON 50.204 RON 10.393 RON 39.811 RON −8.097 RON 58.301 RON 18.848 RON 9.000 RON 0 RON 0 RON 3
2020 544.917 RON 579.356 RON 381.460 RON 192.447 RON 197.896 RON 278.867 RON 16.096 RON 262.771 RON 184.350 RON 94.517 RON 0 RON 177.925 RON 0 RON 0 RON 7
2021 298.148 RON 306.626 RON 553.168 RON −249.608 RON −246.542 RON 174.547 RON 76.166 RON 98.381 RON −65.258 RON 239.805 RON 0 RON 56.047 RON 0 RON 0 RON 9
2022 608.393 RON 793.166 RON 703.459 RON 82.019 RON 89.707 RON 204.223 RON 170.181 RON 34.042 RON 16.761 RON 187.462 RON 165 RON 5.967 RON 0 RON 0 RON 6
2023 781.505 RON 804.441 RON 677.917 RON 119.343 RON 126.524 RON 325.684 RON 132.834 RON 192.850 RON 136.104 RON 189.580 RON 5.200 RON 15.451 RON 0 RON 0 RON 0
2024 1.003.685 RON 1.006.107 RON 885.804 RON 99.192 RON 120.303 RON 572.923 RON 343.565 RON 229.358 RON 235.296 RON 337.627 RON 16.709 RON 121.872 RON 0 RON 0 RON 4
2025 688.021 RON 691.581 RON 742.825 RON −65.981 RON −51.244 RON 827.562 RON 235.223 RON 592.339 RON 169.949 RON 661.944 RON 403.492 RON 52.253 RON 0 RON 4.331 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

HULEA CORINA
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 203 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.89) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−65.981 RON)
Cifra de Afaceri 2025
688,0 K RON
Rezultat Net 2025
−66,0 K RON
Total Active 2025
827,6 K RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 82,1 K RON 544,9 K RON 298,1 K RON 608,4 K RON 781,5 K RON 1,00 M RON 688,0 K RON
Venituri totale 101,7 K RON 579,4 K RON 306,6 K RON 793,2 K RON 804,4 K RON 1,01 M RON 691,6 K RON
Cheltuieli totale 108,9 K RON 381,5 K RON 553,2 K RON 703,5 K RON 677,9 K RON 885,8 K RON 742,8 K RON
Rezultat net −8,0 K RON 192,4 K RON −249,6 K RON 82,0 K RON 119,3 K RON 99,2 K RON −66,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,03 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,89 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,25 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate235,2 K RON (28.4%)
Active circulante592,3 K RON (71.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri403,5 K RON
Creanțe52,3 K RON
Numerar136,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,71
Durata stocaj (zile) 214
Rotație creanțe (ori/an) 13,17
Durata încasare (zile) 28

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-7,5%
Marjă netă
-9,6%
ROA
-8,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 58,3 K RON 50,2 K RON 116,1%
2020 94,5 K RON 278,9 K RON 33,9%
2021 239,8 K RON 174,5 K RON 137,4%
2022 187,5 K RON 204,2 K RON 91,8%
2023 189,6 K RON 325,7 K RON 58,2%
2024 337,6 K RON 572,9 K RON 58,9%
2025 661,9 K RON 827,6 K RON 80,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 82,1 K RON 544,9 K RON 298,1 K RON 608,4 K RON 781,5 K RON 1,00 M RON 688,0 K RON ▼ 31,5%
Rezultat net −8,0 K RON 192,4 K RON −249,6 K RON 82,0 K RON 119,3 K RON 99,2 K RON −66,0 K RON ▼ 166,5%
Total active 50,2 K RON 278,9 K RON 174,5 K RON 204,2 K RON 325,7 K RON 572,9 K RON 827,6 K RON ▲ 44,4%
Capitaluri proprii −8,1 K RON 184,4 K RON −65,3 K RON 16,8 K RON 136,1 K RON 235,3 K RON 169,9 K RON ▼ 27,8%
Datorii totale 58,3 K RON 94,5 K RON 239,8 K RON 187,5 K RON 189,6 K RON 337,6 K RON 661,9 K RON ▲ 96,1%
Lichiditate curentă 0,68 2,78 0,41 0,18 1,02 0,68 0,89 ▲ 31,7%
Marjă netă (%) -9,72 35,32 -83,72 13,48 15,27 9,88 -9,59 ▼ 197,1%
Scor bonitate 24 100 12 56 85 60 37 ▼ 38,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,03 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate