Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

FAST FOOD 4M-ORAVITA S.R.L.

CUI: 41119646 J11/395/2019 SRL Caraş-Severin, Sat Sasca Română, Comuna Sasca Montană
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41119646
Cod înmatriculare J11/395/2019
EUID ROONRC.J11/395/2019
Data înmatriculării 2019-05-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Caraş-Severin, Sat Sasca Română, Comuna Sasca Montană, SASCA ROMÂNĂ, 85, 327333

Țară: România
Județ: Caraş-Severin
Localitate: Sat Sasca Română, Comuna Sasca Montană
Stradă: SASCA ROMÂNĂ
Număr: 85
Cod poștal: 327333

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 15.191 RON −15.191 RON −15.191 RON 120.715 RON 104.204 RON 16.511 RON −14.991 RON 25.763 RON 839 RON 0 RON 109.943 RON 0 RON 1
2020 244.930 RON 391.521 RON 277.682 RON 111.505 RON 113.839 RON 117.333 RON 75.046 RON 42.287 RON 96.514 RON 20.819 RON 2.466 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 281.107 RON 311.012 RON 281.319 RON 27.213 RON 29.693 RON 116.435 RON 55.061 RON 61.374 RON 55.406 RON 21.909 RON 9.675 RON 0 RON 39.120 RON 0 RON 2
2022 288.991 RON 312.113 RON 297.263 RON 12.100 RON 14.850 RON 103.418 RON 32.113 RON 71.305 RON 67.506 RON 19.317 RON 9.058 RON 9.305 RON 16.595 RON 0 RON 2
2023 234.314 RON 251.519 RON 247.876 RON 1.623 RON 3.643 RON 89.852 RON 7.083 RON 82.769 RON 69.130 RON 20.722 RON 156 RON 1.711 RON 0 RON 0 RON 1
2024 142.334 RON 142.484 RON 164.915 RON −26.278 RON −22.431 RON 64.989 RON 2.791 RON 62.198 RON 42.852 RON 22.137 RON 156 RON 2.169 RON 0 RON 0 RON 1
2025 140.630 RON 177.050 RON 170.889 RON 1.115 RON 6.161 RON 47.390 RON 23.627 RON 23.763 RON 43.967 RON 3.423 RON 21.000 RON 1.711 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

NICOLA MIHAELA-AURORA
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 157 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
140,6 K RON
Rezultat Net 2025
1,1 K RON
Total Active 2025
47,4 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 244,9 K RON 281,1 K RON 289,0 K RON 234,3 K RON 142,3 K RON 140,6 K RON
Venituri totale 0 RON 391,5 K RON 311,0 K RON 312,1 K RON 251,5 K RON 142,5 K RON 177,1 K RON
Cheltuieli totale 15,2 K RON 277,7 K RON 281,3 K RON 297,3 K RON 247,9 K RON 164,9 K RON 170,9 K RON
Rezultat net −15,2 K RON 111,5 K RON 27,2 K RON 12,1 K RON 1,6 K RON −26,3 K RON 1,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 214,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,94 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,81 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,31 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 13,84 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate23,6 K RON (49.9%)
Active circulante23,8 K RON (50.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,0 K RON
Creanțe1,7 K RON
Numerar1,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,70
Durata stocaj (zile) 55
Rotație creanțe (ori/an) 82,19
Durata încasare (zile) 4

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,4%
Marjă netă
0,8%
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 25,8 K RON 120,7 K RON 21,3%
2020 20,8 K RON 117,3 K RON 17,7%
2021 21,9 K RON 116,4 K RON 18,8%
2022 19,3 K RON 103,4 K RON 18,7%
2023 20,7 K RON 89,9 K RON 23,1%
2024 22,1 K RON 65,0 K RON 34,1%
2025 3,4 K RON 47,4 K RON 7,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 244,9 K RON 281,1 K RON 289,0 K RON 234,3 K RON 142,3 K RON 140,6 K RON ▼ 1,2%
Rezultat net −15,2 K RON 111,5 K RON 27,2 K RON 12,1 K RON 1,6 K RON −26,3 K RON 1,1 K RON ▲ 104,2%
Total active 120,7 K RON 117,3 K RON 116,4 K RON 103,4 K RON 89,9 K RON 65,0 K RON 47,4 K RON ▼ 27,1%
Capitaluri proprii −15,0 K RON 96,5 K RON 55,4 K RON 67,5 K RON 69,1 K RON 42,9 K RON 44,0 K RON ▲ 2,6%
Datorii totale 25,8 K RON 20,8 K RON 21,9 K RON 19,3 K RON 20,7 K RON 22,1 K RON 3,4 K RON ▼ 84,5%
Lichiditate curentă 0,64 2,03 2,80 3,69 3,99 2,81 6,94 ▲ 147,1%
Marjă netă (%) – 45,53 9,68 4,19 0,69 -18,46 0,79 ▲ 104,3%
Scor bonitate 27 95 85 77 77 57 85 ▲ 49,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,1 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (6.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 214,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.