Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BIT INTERFACE TRADING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, NICOLAE IORGA, 44, 3, 36, 515700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 800 RON | 800 RON | 851 RON | −75 RON | −51 RON | 882 RON | 0 RON | 882 RON | 125 RON | 757 RON | 117 RON | 300 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 99.202 RON | 99.207 RON | 62.954 RON | 35.280 RON | 36.253 RON | 46.440 RON | 0 RON | 46.440 RON | 35.405 RON | 11.035 RON | 0 RON | 3.700 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 207.165 RON | 207.178 RON | 117.140 RON | 88.007 RON | 90.038 RON | 98.619 RON | 0 RON | 98.619 RON | 85.367 RON | 13.252 RON | 0 RON | 43.599 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 249.585 RON | 249.596 RON | 143.921 RON | 103.228 RON | 105.675 RON | 112.933 RON | 0 RON | 112.933 RON | 101.637 RON | 11.296 RON | 0 RON | 44.813 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 292.450 RON | 292.459 RON | 200.850 RON | 89.035 RON | 91.609 RON | 108.193 RON | 0 RON | 108.193 RON | 91.056 RON | 17.137 RON | 0 RON | 52.020 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6203 — Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
Top format din 6 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 800 RON | 99,2 K RON | 207,2 K RON | 249,6 K RON | 292,5 K RON |
| Venituri totale | 800 RON | 99,2 K RON | 207,2 K RON | 249,6 K RON | 292,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 851 RON | 63,0 K RON | 117,1 K RON | 143,9 K RON | 200,9 K RON |
| Rezultat net | −75 RON | 35,3 K RON | 88,0 K RON | 103,2 K RON | 89,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 389,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,31 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,31 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,62 |
| Durata încasare (zile) | 65 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 757 RON | 882 RON | 85,8% |
| 2022 | 11,0 K RON | 46,4 K RON | 23,8% |
| 2023 | 13,3 K RON | 98,6 K RON | 13,4% |
| 2024 | 11,3 K RON | 112,9 K RON | 10,0% |
| 2025 | 17,1 K RON | 108,2 K RON | 15,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 800 RON | 99,2 K RON | 207,2 K RON | 249,6 K RON | 292,5 K RON | ▲ 17,2% |
| Rezultat net | −75 RON | 35,3 K RON | 88,0 K RON | 103,2 K RON | 89,0 K RON | ▼ 13,7% |
| Total active | 882 RON | 46,4 K RON | 98,6 K RON | 112,9 K RON | 108,2 K RON | ▼ 4,2% |
| Capitaluri proprii | 125 RON | 35,4 K RON | 85,4 K RON | 101,6 K RON | 91,1 K RON | ▼ 10,4% |
| Datorii totale | 757 RON | 11,0 K RON | 13,3 K RON | 11,3 K RON | 17,1 K RON | ▲ 51,7% |
| Lichiditate curentă | 1,17 | 4,21 | 7,44 | 10,00 | 6,31 | ▼ 36,9% |
| Marjă netă (%) | -9,38 | 35,56 | 42,48 | 41,36 | 30,44 | ▼ 26,4% |
| Scor bonitate | 44 | 100 | 100 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (89,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 389,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.